W Rzeszowie przy ulicy Jagiellońskiej powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe. To kolejna inwestycja, którą mieszkańcy wybrali do realizacji w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.
To zadanie zdobyło 952 głosy podczas ubiegłorocznej edycji RBO. Boisko zostanie wybudowane w sąsiedztwie budynków mieszkalnych o nr 23,25,27,29,31 znajdujących się przy ul. Jagiellońskiej, w miejscu starego, asfaltowego. Będzie miało wymiary 15 na 25 metrów i poliuretanową nawierzchnię. Będzie wyposażone w dwie bramki do piłki nożnej, dwa kosze do koszykówki oraz zestaw do siatkówki a także w piłkochwyty.

Przy boisku zostanie wybudowana trybuna dla 50 osób. Przetarg na wybór wykonawcy został rozstrzygnięty. Zwyciężyła w nim firma z Rzeszowa, z którą podpisana została już umowa. Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie dokumentacji projektowej przyszłego boiska i jego budowa. Koszt inwestycji to 417 tys. zł. Obiekt ma być gotowy w ciągu sześciu miesięcy.

Trwa nabór propozycji do kolejnej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Harmonogram prac wygląda następująco:
  • zgłaszanie projektów - do 21 lipca;

  • weryfikacja zgłoszonych projektów - od 24 lipca do 18 sierpnia;

  • sporządzenie listy projektów dopuszczonych do głosowania - 21 sierpnia,;

  • składanie skarg na niedopuszczenie projektu do głosowania - do 28 sierpnia;

  • głosowanie - od 8 września do 8 października;

  • publikacja wyników głosowania - 13 października.

Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej Rzeszowski Budżet Obywatelski

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.