W związku z większą liczbą uczniów, w Rzeszowie uruchomiono dodatkowe klasy i liceach ogólnokształcących i technikach.
Po jednym dodatkowym oddziale powstanie w III LO, VII LO (ZS Nr 2), VIII LO, X LO (ZSKU), XII LO (ZSO Nr 4): klasa humanistyczna, także w Zespole Szkół Technicznych, kształcącej w zawodzie technik programista i Zespole Szkół nr 2 w zawodzie technik logistyk.

Większe zapotrzebowanie jest konsekwencją reformy edukacji. W tym roku w pierwszych klasach spotka się półtora rocznika absolwentów szkół podstawowych.

O przyjęcie do szkół średnich w Rzeszowie ubiegało się blisko 5 700 uczniów, z czego około 5 200 zostało zakwalifikowanych w podstawowej rekrutacji. Ok. 500 absolwentów podstawówek nie dostało się do żadnej z wybranych placówek w pierwszym terminie. Dlatego w rekrutacji uzupełniającej będą mogli znaleźć miejsca w dodatkowo utworzonych klasach, mniej obleganych liceach, technikach, w szkołach branżowych lub szkołach niepublicznych.

Dla tych uczniów, w rekrutacji uzupełniającej w rzeszowskich szkołach średnich pozostaje ok. 500 miejsc. Rekrutacja ta rozpoczęła się 24 lipca 2023.

Tegoroczną nowością w Rzeszowie, związaną z naborem do szkół ponadpodstawowych jest internetowa rekrutacja do internatów za pomocą Platformy internetowej Vulcan.

Rekrutacja do internatów na rok szkolny 2023/2024 rozpoczęła się 24 lipca 2023 o godzinie 9:00 i potrwa do 4 sierpnia do godz. 15.00. Lista przyjętych zostanie opublikowana 23 sierpnia o godz. 12:00.

Kandydaci mogą złożyć dokumenty zarówno w formie tradycyjnej, papierowej jak i elektronicznej. Formularze wniosku dostępne są w sekretariatach szkół lub w internatach, oraz w plikach do pobrania na stronie: Rekrutacja do Internatów w Rzeszowie

Nabór elektroniczny od strony kandydata dostępny pod linkiem: Aktualności

W rzeszowskich internatach dostępne są 1254 miejsca.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.