W stolicy Podkarpacia odbędą się Senioralia Rzeszowskie, w ramach których zorganizowanych zostanie ponad 40 wydarzeń o różnorodnej tematyce adresowanych do mieszkańców powyżej 60 roku życia.
Senioralia Rzeszowskie to coroczne wydarzenie, którego celem jest aktywizacja oraz integracja rzeszowskich Seniorów poprzez szereg wydarzeń o charakterze kulturalnym, edukacyjnym
i rozrywkowym. Tegoroczna edycja wystartuje w sobotę 9 września 2023 roku o godzinie 15:30 na rzeszowskim Rynku, gdzie odbędzie się wielkie otwarcie z koncertem Izabeli Trojanowskiej. Oficjalną inaugurację poprzedzi barwny korowód Seniorów, który o 15:00 wyruszy z Alei pod Kasztanami.

W kolejnych dniach na terenie całego Rzeszowa zorganizowane zostaną liczne pokazy, warsztaty, prelekcje i wystawy, a posiadacze Ogólnopolskiej Karty Seniora będą mogli korzystać
z atrakcyjnych rabatów oferowanych przez instytucje i firmy wspierające realizację tygodniowego przedsięwzięcia. Szczegółowy program znajduje się na stronie Senioralia Rzeszowskie, a infolinia dostępna jest pod numerem telefonu 17 748 39 57 (od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00).

Wielki finał Senioraliów Rzeszowskich odbędzie się w sobotę 16 września 2023 roku w Parku Kultury i Wypoczynku na rzeszowskich Bulwarach. Tego dnia od godziny 13:00 na uczestników czekać będą takie atrakcje, jak plenerowe targi dla Seniora, występy artystyczne, pokaz mody "Stylowy Senior" oraz koncerty zespołów Klang i Syndrom Wojtuś Pan. Uroczyste zakończenie z koncertem gwiazdy wieczoru, którą będzie Małgorzata Ostrowska nastąpi o godzinie 19:30.

Senioralia Rzeszowskie organizowane są przez Rzeszowski Dom Kultury we współpracy z Rzeszowską Radą Seniorów oraz Wydziałem Polityki Społecznej Urzędu Miasta Rzeszowa pod Honorowym Patronatem Ministra Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka. Realizację wydarzenia wspierają: Sponsorzy - Adamed Pharma, Fitness For Life, Leroy Merlin, Leśny Pałac i Pub Spółdzielczy Rzeszów oraz liczni Partnerzy odpowiedzialni za dodatkowe atrakcje dla Seniorów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.