Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej uniemożliwił jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Badanie stanu trzeźwości 50-latka wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.
Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej, jadąc samochodem poza służbą, zwrócił uwagę na pojazd bez włączonych świateł pomimo pory nocnej. Kierowca miał również wyraźne problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Jadąc za nim, funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej dawał sygnały świetlne kierowcy do zatrzymania się, a gdy pojazd zjechał z obwodnicy, podszedł do kierującego.

Ponieważ wyczuł od niego alkohol, na miejsce zdarzenia wezwał policję. Do czasu przyjazdu mundurowych, funkcjonariusz z podkarpackiej KAS nie pozwolił kierowcy na oddalenie się z miejsca zdarzenia. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów wykazało, że kierujący pojazdem, 50-letni obywatel Ukrainy, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Pijany kierowca to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia i dlatego warto reagować na niebezpieczne zachowania innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, również anonimowo, dzwoniąc pod numer telefonu 112 może zgłosić niepokojące zdarzenia, których jest świadkiem.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.