Politechnika Rzeszowska uruchomi podyplomowe studia Executive MBA, które umożliwią podniesienie kompetencji i zdobycie nowych umiejętności przez kadry kierownicze.
Nauka na studiach podyplomowych będzie trwała rok, a studia mają ruszyć w październiku br. Kształcenie będzie prowadzone przez naukowców oraz praktyków w dziedzinie zarządzania, m.in. z sektora lotniczego. Celem eksperckiego programu Executive Master of Business Administration jest doskonalenie kompetencji menedżerskich i przywódczych niezbędnych na stanowiskach kierowniczych wyższego szczebla.

Prorektor ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp podkreślił, że uczelnia wspiera Dolinę Lotniczą w jej aktywności i reaguje na bardzo istotny problem zgłoszony przez przedsiębiorców:

- We współczesnym świecie trzeba osób, menedżerów nowego typu, nie tylko takich, którzy posiadają szeroką wiedzę fachową, ale także takich, którzy posiadają umiejętności miękkie, czyli zarządzania samym sobą, współpracy z innymi, odkrywania motywacji i kreatywności, i to właśnie przedsiębiorcy stwierdzają deficyt takich umiejętności. W związku z tym powstała inicjatywa, aby kształcić w tym zakresie. I będzie to na pewno głęboko nowatorskie, ale wierzymy też w zamierzony skutek - powiedział prorektor.

Zdaniem dziekan Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej dr hab. Beaty Zatwarnickiej-Madury, prof. PRz studia Exwecutive MBA to będzie na pewno wyjątkowy produkt wynikający z tego, że będzie to kooperacja Politechniki Rzeszowskiej i Doliny Lotniczej, a to gwarantuje zarówno jakość, jak i wyjątkowość.

- Chcemy, aby program tych studiów był ściśle na żądanie przedsiębiorców. To oni mają powiedzieć, jakie przedmioty powinny być prowadzone. Chcemy również, żeby połowę wykładowców stanowili naukowcy, a połowę - prezesi, wiceprezesi, praktycy. Olbrzymi nacisk należy położyć na rozwijanie tzw. umiejętności miękkich, jak zarządzać sobą, jak motywować i jak się komunikować. To jest pięta Achillesowa kadry zarządzającej i to uzupełnimy - mówił Marek Darecki, prezes Stowarzyszenia Dolina Lotnicza.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.