Miejski Zarząd Dróg ruszył z remontami i naprawami dróg. Na terenie Rzeszowa pracują już ekipy, które zajmują się łataniem dziur w asfalcie.
Choć do kalendarzowej wiosny zostało jeszcze trochę czasu zostało, to na rzeszowskich ulicach już rozpoczęły się porządki. Naprawiana jest przede wszystkim nawierzchnia dróg. We wtorek ekipy pracowały m. in. na ulicach: Dąbrowskiego, Podwisłocze, Powstańców Warszawy, Spacerowej, Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, Obrońców Poczty Gdańskiej i rondzie Kuronia.

fot. Marcin Piecyk/Urząd Miasta Rzeszowa

W środę łatane były ubytki na ulicach Kiepury, Karkonoskiej, Generała Maczka, Siemieńskiego, Bałuckiego, Kujawskiej, Olbrachta. Każdego dnia, jeśli warunki pogodowe pozwalają, drogowcy pracują na przynajmniej kilkunastu drogach.

fot. Marcin Piecyk/Urząd Miasta Rzeszowa

Naprawą rzeszowskich ulic zajmuje się wybrana w przetargu firma - Eurovia. Umowa z nią obowiązuje do czerwca tego roku. Jej wartość to ponad 2,6 mln zł. W ramach umowy firma zajmuje się kontrolą stanu technicznego odcinków dróg, zabezpieczeniem i oznakowaniem uszkodzeń stwierdzonych podczas objazdów oraz wspomnianą wcześniej naprawą uszkodzonych elementów pasa drogowego: nawierzchni jezdni, chodników o nawierzchni asfaltowej, poboczy, ścieżek rowerowych, wymianą uszkodzonych pokryw studni kanalizacji deszczowej oraz wpustów deszczowych. W tym roku do napraw rzeszowskich ulic wykorzystano już 56 ton mieszanki mineralno-asfaltowej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.