Będzie gruntowny remont ogólnodostępnych boisk "Orlik" w Głogowie Małopolskim oraz w Przewrotnem. Gmina otrzymała na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
- Modernizacja tych boisk jest już konieczna. Wybudowane zostały ponad 10 lat temu, są bardzo intensywnie eksploatowane i wymagają gruntownego remontu łącznie z remontem zaplecza szatniowego. Aplikowaliśmy o te środki by poprawić stan techniczny kompleksów, a co za tym idzie warunki sprzyjające rozwojowi aktywności fizycznej dzieci i młodzieży - informuje burmistrz Paweł Baj.

Jeśli chodzi o infrastrukturę sportową w gminie planujemy również wykonanie Orlika ze sztuczną nawierzchnią wraz z zapleczem na osiedlu Wola Cicha. Gmina przystąpi do tej inwestycji jeszcze w tym roku, gdyż mamy już gotowy projekt. Obecnie jesteśmy na etapie opracowywania koncepcji wykonania Orlików wraz zagospodarowaniem terenów przyległych w Wysokiej Głogowskiej, w Budach Głogowskich oraz na osiedlu Styków i Rogoźnica. Sukcesywnie będziemy również poprawiać stan osiedlowych boisk trawiastych, które służą młodzieży - dodaje burmistrz.

Zakres prac remontowychZakres prac na Orliku w Głogowie Małopolskim obejmie: modernizację zaplecza szatniowo-sanitarnego, demontaż i utylizację istniejącej sztucznej nawierzchni na boisku i ułożenie nowej o takich samych parametrach, wymianę obustronnych piłkochwytów wraz z odnowieniem słupów, naciągów, itp.

W ramach zadań przewidzianych do realizacji przy poprawie stanu technicznego na Orliku w Przewrotnem planuje się: generalny remont budynku szatniowego, wymianę istniejących dojść i chodników na nową kostkę brukową wokół budynku zaplecza, modernizację ogrodzenia boisk w zakresie zaplecza w celu jego ochrony przed dewastacją, w zakresie boiska z poliuretanu planuje się uzupełnienie dużych nierówności i pęknięć w nawierzchni oraz natrysk nowej powierzchni na całym boisku wraz z odmalowaniem linii.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.