Zakończyła się budowa boiska, które powstało w centrum Rzeszowa - przy ul. Jagiellońskiej. To zadanie kosztowało 417 tys. zł.
Był to projekt wybrany do realizacji w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego - zdobył 952 głosy. Przy ul. Jagiellońskiej, w miejscu starego, asfaltowego boiska powstało nowe, z poliuretanową nawierzchnią. Ma ono wymiary 15 na 25 metrów. Jest wyposażone w dwie bramki do piłki nożnej, dwa kosze do koszykówki oraz zestaw do siatkówki a także w piłkochwyty Przy boisku powstała trybuna dla kilkudziesięciu osób. To zadanie kosztowało 417 tys. zł.

fot. Archiwum Urzędu Miasta Rzeszowa

- Cieszę się, że mamy kolejne miejsce, które będzie służyło aktywnemu spędzaniu czasu. Takich inwestycji w ostatnich 2,5 roku w Rzeszowie przybyło sporo i wciąż będzie przybywać. Mogę tu wymienić przykładowo zadanie, które lada moment rozpocznie się na osiedlu Biała. Wybudujemy tam zieloną przestrzeń rekreacyjną, której częścią będzie nowe boisko do piłki nożnej. Także w tym roku rozpoczniemy rozbudowę stadionu Grunwalda Budziwój, na którą mamy zarezerwowane 3,5 mln zł. Będziemy też kontynuować budowę boiska przy ul. Stadionowej na os. Przybyszówka. Oczywiście największą i najbardziej wyczekiwaną inwestycją sportową jest Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki. W tym przypadku mamy już wybraną firmę, która to ważne przedsięwzięcie zrealizuje - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.