Pora na kolejne moce uderzenie! 17 maja w Rzeszowskich Piwnicach wystąpi zespół Popiór. Koncert odbędzie się w ramach cyklu Rockowa Noc from the Basement, który poprzedza wrześniowy festiwal Rockowa Noc.
Popiór to zespół założony w 2022 roku z inicjatywy byłych muzyków grupy "KAT&Roman Kostrzewski", Jacka Hiro i Jacka Nowaka. Zaprosili oni do współpracy wokalistę Chrisa Hoflera oraz basistę, Grzegorza Feliksa. Kompozycje składające się na debiutancki album zespołu miały pierwotnie znaleźć się na kolejnej płycie "KAT&Roman Kostrzewski" i jako takie zostały w całości przez Romana zaakceptowane. Niestety śmierć wokalisty przekreśliła te plany.

Zarejestrowany materiał, zmiksowany i zmasterowany przez Piotra Mańkowskiego, ukazał się 12 października 2023 roku nakładem niezależnej wytwórni "Szataniec Records". Album zawiera 8 autorskich kompozycji. Autorem tekstów jest Chris Hofler a kompozytorem, Jacek Hiro.

"Popiór to anioł, który usiadł na ziemskim padole i zaczyna korzystać z ludzkich podniet i rozkoszy. W końcu dostrzega, że z każdą taką rozkoszą wypada mu piórko." / Roman Kostrzewski Koncert Popiór - Rockowa Noc from the Basement vol. 2 rozpocznie się o godzinie 20. Bilety w cenie 70 zł w przedsprzedaży i 90 zł w dniu koncertu dostępne są na stronie: Rockowa Noc from the Basement vol. 2 - Popiór

Konkursowy Przegląd ZespołówFestiwal Rockowa Noc to nie tylko najgłośniejsza impreza w mieście, poprzedzona cyklem koncertów Rockowa Noc from the Basement, ale też Przegląd Zespołów Konkursowych, skierowany do młodych zespołów. Mogą wziąć w nim udział kapele, które nie mają jeszcze podpisanych kontraktów z wytwórniami płytowymi.

Zgłoszenie do konkursu polega na uzupełnieniu formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie KONKURSOWY PRZEGLĄD ZESPOŁÓW w terminie do 13.05.2024 r. Do kolejnego etapu przejdzie 5 zespołów, wyłonionych przez komisję konkursową.

Uczestnicy konkursu zaprezentują się w przeglądzie na Rockowej Nocy from the Basement vol. 3 już 15 czerwca 2024 r., podczas którego zagrają jeden własny utwór i jeden utwór T. Nalepy lub zespołu Breakout. Ten ostatni jest obowiązkowy nieprzypadkowo - laureat otrzyma statuetkę T. Nalepy, nagrodę pieniężną w wysokości 3000 zł i 36 godzin nagrań z realizatorem dźwięku w profesjonalnym Estrada Studio. Zwycięzca zagra też swój koncert na dużej scenie podczas festiwalu 28.09.2024 r.

Estrada Rzeszowska przewiduje również nagrody za najbardziej oryginalną aranżację utworu Tadeusza Nalepy lub Breakout. Partnerzy wydarzenia, klub motocyklowy Steel Roses MC Rzeszów dodatkowo wyróżnią jeden z zespołów statuetką Puls Rockowej Nocy oraz występem podczas Steel Horses Meeting. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest pod linkiem: KONKURSOWY PRZEGLĄD ZESPOŁÓW

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.