Texom Stal Rzeszów powalczy dziś o pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. "Żurawie" zmierzą się z Arged Malesą Ostrów Wielkopolski.

Szansa na pierwszy wyjazdowy triumfPodopieczni managera Pawła Piskorza odjechali dotychczas trzy spotkania, a bilans tych potyczek to jedno zwycięstwo (54:36 z Orłem Łódź) oraz dwie porażki (39:51 z krośnianami oraz 40:49 w Rybniku). Takie rezultaty przełożyły się na zdobycz 2 "oczek" do ligowej tabeli, a w efekcie szóstej pozycji, przed drużynami z Gdańska i Łodzi.

Z kolei w zespole Biało-Niebieskich najskuteczniejszy na ten moment jest Jacob Thorssell ze średnią 2,200 pkt./bieg (6. miejsce w klasyfikacji). Wysoką średnią może pochwalić się także ósmy Nicki Pedersen (2,188 pkt./bieg), a także Krystian Pieszczek, plasujący się na 14. pozycji (2,000 pkt./bieg).

Podobna sytuacja gospodarzyPoczątek sezonu w wykonaniu ostrowian jest analogiczny do rzeszowskiego zespołu. Jedno domowe zwycięstwo - 57:32 z Wybrzeżem Gdańsk oraz dwie porażki - 38:51 w Bydgoszczy i 39:51 w Rybniku. Trzy mecze - dwa punkty i w efekcie 5. miejsce.

Najskuteczniejszym zawodnikiem ostrowian jest na ten moment Chris Holder, który w klasyfikacji średnich indywidualnych plasuje się na 10. miejscu (2,118 pkt./bieg). Wyróżnić należy także Gleba Czugunowa (2,000 pkt./bieg) oraz Fredrika Jakobsena (1,800 pkt./bieg).

Arged Malesa bez MusielakaGospodarze w nadchodzącym spotkaniu będą osłabieni brakiem Tobiasza Musielaka, który wskutek upadku w meczu na Wyspach Brytyjskich doznał kontuzji obojczyka. Tym samym, ostrowianie w jego miejsce zastosują zastępstwo zawodnika.

Texom Stal Rzeszów bez zmianŻadnych zmian kadrowych względem ostatniego starcia w Rybniku nie dokonał Paweł Piskorz. Juniorami w naszym zestawieniu będą Jakub Poczta i Konrad Mikłoś. Niewykluczone, że na tych pozycjach dojdzie do zmian.

Awizowane składyArged Malesa Ostrów Wielkopolski:

9. Chris Holder
10. Tobiasz Musielak
11. Wiktor Jasiński
12. Frederik Jakobsen
13. Gleb Czugunow
14. Gracjan Szostak
15. Sebastian Szostak
16.

Texom Stal Rzeszów

1. Marcin Nowak
2. Krystian Pieszczek
3. Jacob Thorssell
4. Jesper Knudsen
5. Nicki Pedersen
6. Jakub Poczta
7. Konrad Mikłoś
8.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.