Okres przedświąteczny, to szczególny czas dzielenia się dobrem. Z takiego założenia wyszli Tomasz Kulesza, Jakub Bukowski i Marcin Jurzysta – koordynatorzy akcji wsparcia dla Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie.
W akcji wzięli udział wolontariusze stowarzyszenia Polska 2050, przy wsparciu Polskiego Związku Łowieckiego w Przemyślu, Hurtowni Roma, sklepu medycznego Anwer, Klubu Radnych Zmieniamy Powiat z powiatu Jarosławskiego, kwiaciarni Agnes z Rzeszowa, oraz Przedszkola nr 11 w Jarosławiu i wspaniałej młodzieży licealnej z Rzeszowa.

Co jest potrzebne w hospicjum? Tak wyglądała pomoc wolontariuszy


Wolontariusze przekazali dary w postaci artykułów spożywczych i środków higienicznych. Jak zaznaczył Prezes Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci z siedzibą w Rzeszowie, Rafał Ciepiński:

– ,,To dla nas ogromne wsparcie, szczególnie w tym momencie, kiedy trwa pandemia i potrzeby dla całego systemu ochrony zdrowia są ogromne [...] dary zostaną przekazane dla naszych podopiecznych przebywających w domach, a także dla tych, którzy są pod stacjonarna opieką hospicjum."

Swoją wdzięczność okazała członkini Zarządu Fundacji, Janina Jaroń:

,,- To też wielki symbol [...] Bo otrzymując te dary czujemy, że absolutnie nie jesteśmy sami, że są wokół nas i naszych dzieci ludzie, którzy nam dobrze życzą."To nie jest ostatni raz! Deklaracja wolontariuszy i organizatorów


Według samych organizatorów, to nie jest ostatnia tego typu inicjatywa. Potwierdził to m.in. Tomasz Kulesza:

,,- I nie pozostaniecie sami [...] My tę akcję będziemy powtarzać, już jesteśmy w kontakcie ze wspaniałymi ludźmi i firmami, które się w nią chcą włączyć, więc wrócimy tu zapewne z okazji Dnia Dziecka."

Jak powiedział także współkoordynator akcji, Marcin Jurzysta:

,, - Takie akcje budzą też poczucie empatii. Jestem pod wielkim wrażeniem, wielkich pokładów dobra jakie drzemie w młodych ludziach, moich wspaniałych uczniów i studentów, oraz tych, z którymi od ponad roku mam okazję współpracować na gruncie społeczno – politycznym. [...] Ten czas pandemii sprawia, że ci młodzi tym bardziej chcą coś twórczego robić i wielkie brawa, że tą energię chcą pożytkować na rzecz drugiego, chorego, często bezbronnego człowieka!

Wszyscy wolontariusze zadeklarowali, że to nie jest jednorazowa akcja. Powtarzali to zgodnie życząc kierownictwu, pracownikom, a przede wszystkim małym pacjentom hospicjum dobrych Świąt Wielkanocnych!


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.