23 kwietnia 2021 r. podczas zdalnego spotkania JM prof. dra hab. Sylwestra Czopka, Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego z przedstawicielami Microsoft odbyło się oficjalne przyznanie UR tytułu „Uczelnia w Chmurze Microsoft”.
To ważne wydarzenie nie tylko ze względu na trwającą pandemię, która wymusiła zmiany w sposobie funkcjonowania Uniwersytetu. Waga wydarzenia związana jest ze zmianą świadomości pracowników i studentów UR otwierającą ich na nowoczesne narzędzia i technologie oferowane przez Microsoft niezbędne w pracy administracyjnej, dydaktycznej i naukowej.

Tego rodzaju wyróżnienie podkreśla najwyższą jakość Uniwersytetu w dążeniu do realizacji jego misji. Uniwersytet Rzeszowski został siódmą uczelnią w Polsce wyróżnioną tym tytułem.

- Dzięki tytułowi „Uczelnia w Chmurze Microsoft” nie tylko dołączamy do grona najbardziej innowacyjnych szkół wyższych, ale zyskujemy również wartościowe narzędzia, które mogą być wykorzystywane w pracy badawczej, procesie dydaktycznym, jak również innych aktywnościach podejmowanych przez pracowników i studentów naszego Uniwersytetu – mówi prof. dr hab. Sylwester Czopek – jestem przekonany, że szlibyśmy tą drogą niezależnie od sytuacji epidemicznej, nie dlatego, że jest konieczną, ale właściwą – dodaje.

Korzyści płynące z wykorzystywania nowoczesnych technologii są oczywiste, szczególnie że związana z nimi jakość nie jest dana raz na zawsze – trzeba na nią zapracować. Wspólnie łatwo będzie osiągnąć ten cel.

W spotkaniu ze strony UR uczestniczyli: JM prof. dr hab. Sylwester Czopek, Rektor, dr inż. Marcin Ochab – Pełnomocnik Rektora ds. Cyberbezpieczeństwa, Marek Groń – Kierownik Uniwersyteckiego Centrum Informatyzacji oraz dr Maciej Ulita, Dyrektor Biura Rektora.

Microsoft reprezentowali: Cecylia Szymańska-Ban - Dyrektor Rynku Edukacyjnego Microsoft oraz Daniel Wąsik (Randstad Polska) - opiekun Partnerów oraz Klientów Edukacyjnych