Po rozmowach z mieszkańcami Rzeszowa i wizytach Konrada Fijołka, kandydata na Prezydenta Rzeszowa na wszystkich rzeszowskich osiedlach, przyszła pora na podsumowania i wybór najpilniejszych potrzeb i inwestycji. Takich, które będą mogły być zrealizowane w ciągu dwóch lat i tych, wymagających więcej czasu. Propozycje inwestycji zostaną przedstawione mieszkańcom w formie „kontraktu” kandydata na Prezydenta Rzeszowa z konkretnym rzeszowskim osiedlem.
Pierwszy kontrakt dla osiedla Budziwój, Konrad Fijołek podpisał dzisiaj w obecności mieszkańców i Rady Osiedla Budziwój.

#KontraktDlaOsiedla to druga tura spotkań Konrada Fijołka z Rzeszowianami na osiedlach miasta. Jak twierdzi kandydata prezydenta Rzeszowa w pierwszej turze swoich spotkań z mieszkańcami dokonał dokładnego rozeznania potrzeb. - Sprawdziłem, co w ramach prawdopodobnego budżetu na dwa i kolejne lata jest możliwe do zrealizowania i co mogę Wam obiecać i pod czym realnie mogę się podpisać. I tak powstały Kontrakty Dla Osiedli, które będę kolejno ponownie odwiedzał do końca kampanii wyborczej.
Zacząłem od Budziwoja. Tu udało się wybudować, od czasu przyłączenia do Rzeszowa, m.in. ul. Jana Pawła II i sale gimnastyczną przy szkole.
- mówił na konferencji Konrad Fijołek.

Najważniejsze bezpieczeństwo

- Najważniejszą kwestią dla Budziwoja jest kwestia bezpieczeństwa - powiedział Konrad Fijołek, kandydat na Prezydenta Miasta Rzeszowa. - Jest tu coraz więcej dzieci, które chodzą do szkoły, zatem musimy zadbać o chodniki, o modernizację ulic i ich oświetlenie. Chodzi o zapewnienie im bezpieczeństwa.
Prezydent Konrad Fijołek
Kandydat na prezydenta Rzeszowa, Konrad Fijołek podpisał kontrakt dla osiedla Budziwój

Kontrakt dla osiedla Budziwój dotyczy:
-budowy chodników i modernizacji ul. Herbowej, ul. Miejskiej i ul. Senatorskiej,
-oświetlenia ul. Porąbki i ul. Podleśnej
-budowy żłobka i przedszkola,
-rozbudowy szkoły
-rozbudowy i modernizacji stadionu sportowego Grunwald Budziwój (nowa trybuna, ogrodzenie, poszerzenie terenu i poprawa dojazdu).

Inwestycje dla osiedla za 20 mln

- Koszty realizacji tych propozycji to od kilkunastu do 20 mln zł w dłuższej perspektywie - powiedział Konrad Fijołek. - Jednak chcielibyśmy zacząć od 2-3 mln. zł na ul. Miejską, Senatorską i na Herbową. - precyzował.
Prezydent Konrad Fijołek
Kandydat na prezydenta Rzeszowa, Konrad Fijołek podpisał kontrakt dla osiedla Budziwój

Tadeusz Ożyło, przewodniczący Rady Osiedla Budziwój zaznaczył, że te inwestycje są przemyślane, realne i bardzo potrzebne, szczególnie jak najszybsza rozbudowa szkoły.

- Budziwój, gdy 15 lat temu przechodziliśmy do Rzeszowa liczył ok. 4 tys. mieszkańców, dziś liczy ok. 8 tys. Wiadomo, że tym samym przybyło tu mnóstwo dzieci - powiedział Tadeusz Ożyło.

Konrad Fijołek zapowiedział kolejne propozycje - kontrakty dla kolejnych rzeszowskich osiedli już niebawem.

Zobacz całą konferencję kandydata na prezydenta Rzeszowa:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.