Policjanci z Pilzna wraz z funkcjonariuszami z wydziału kryminalnego komendy w Dębicy, ustalili, kto okradł zabytkowy dworek w Pilźnie. Udało się zatrzymać włamywacza.

Śledztwo w sprawie włamania do zabytkowego dworku


Policjanci z Pilzna wspólnie z dębickimi policjantami pionu kryminalnego, pracowali nad ustaleniem sprawcy włamania do zabytkowego dworku na terenie gminy Pilzno. Zdarzenie miało miejsce w połowie czerwca br. Sprawca ukradł wtedy zabytkowe przedmioty znajdujące się w budynku. Pokrzywdzeni właściciele posiadłości ponieśli straty na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji, ustalili, że za włamanie odpowiedzialny jest 39-letni mieszkaniec Dębicy. W czwartek policjanci zatrzymali mężczyznę.

Po nitce do kłębka-na jaw wyszły pozostałe wykroczenia złodzieja


Podczas prowadzonych czynności, policjanci ustalili, że 39-latek odpowiada również za inne przestępstwa. Okazało się, że mężczyzna odpowiedzialny jest za kradzież części do pojazdów ciężarowych na terenie Dębicy, do której doszło w kwietniu br. Poszkodowany straty oszacował na kwotę ponad 17 tysięcy złotych. Ponadto początkiem czerwca 2021 r. włamał się on do samochodu dostawczego, skąd ukradł elektronarzędzia o wartości ponad 4 tysięcy złotych.

Zatrzymano złodzieja wartościowych zabytków
Zatrzymano złodzieja wartościowych zabytków


Postępowanie sądowe i smutny koniec złodzieja z Dębicy


W toku prowadzonego postępowania, mieszkaniec Dębicy usłyszał również zarzuty dotyczące uchylania się od obowiązku alimentacyjnego, posiadania narkotyków oraz przywłaszczenia powierzonego mu mienia. 39-latek przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw i złożył wyjaśnienia.

Zatrzymano złodzieja wartościowych zabytków
Zatrzymano złodzieja wartościowych zabytków


Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Dębicy zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 15.

Funkcjonariusze ustalili również, że w przestępczym procederze brali także udział, 27-letnia mieszkanka Grabin oraz 34-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Decyzją sądu osoby te objęto policyjnym dozorem.

Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.