Jarosławscy policjanci zatrzymali 32-letniego obywatela Ukrainy, który w niedzielę dachował daewoo w Surochowie. Mężczyzna wracał z wesela pod wpływem alkoholu.

Weselna zabawa zakończona dachowaniem


Do zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 10 w Surochowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 32-letni obywatel Ukrainy, wracał samochodem marki daewoo z wesela. W pewnym momencie, na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem. Przez to wjechał do przydrożnego rowu, a następnie dachował.

Pijacka zabawa za kierownicą samochodu


Po przyjeździe na miejsce policjanci zaczęli swoją pracę od sprawdzenia stanu zdrowia mężczyzny. Ten jednak nie uległ większym obrażeniom. Następnie przeszli do sprawdzenia stanu trzeźwości kierującego. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,5 promila alkoholu.

32-latek sam opowiedział o całej sytuacji i przyznał, że pił podczas wesela, z którego wracał. Mimo, że jego samochód przewrócił się na dach, udało mu się z niego wydostać.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.