W nocy z soboty na niedzielę policja dokonała wielu kontroli kierowców, którzy chcieli wziąć udział w nielegalnym wyścigu. Całe zajście miało miejsce w Mielcu.

Policyjny trop okazał się strzałem w 10


Policjanci ustalili, że w nocy z soboty na niedzielę w Mielcu, mogą odbyć się nielegalne wyścigi samochodowe. Uczestnicy gromadzili się na parkingu przy jednej z firm na ulicy Wojska Polskiego.

„Żniwa” na mieleckich drogach-ile wystawiono mandatów?


Skierowani do zabezpieczenia tych wydarzeń policjanci, podczas działań wylegitymowali blisko 80 osób i przeprowadzili 70 kontroli samochodów, nałożyli 45 mandatów karnych - w tym 33 za przekroczenie prędkości. Mundurowi zatrzymali również prawo jazdy nietrzeźwemu kierującemu oraz 5 dowodów rejestracyjnych pojazdów.

Czy wyścigi mogą być legalne?


Mieleccy policjanci, jak sami podkreślają, chętnie inicjują oraz biorą udział w działaniach profilaktycznych o charakterze motoryzacyjnym. Jednak na wydarzenia, które mogą stanowić zagrożenie, nie ma przyzwolenia. Sposób poruszania się po drogach w czasie takich zachowań, stanowi zagrożenie nie tylko dla uczestników, ale również dla osób postronnych.