Już w najbliższy czwartek na stadionie miejskim w Rzeszowie odbędzie się mecz reprezentacji młodzieżowych Polski i Niemiec. Aby ułatwić kibicom dotarcie na miejsce prezydent zdecydował o udostepnieniu bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską.
Już jutro na Stadionie Miejskim "STAL" przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie przybyli kibice będą świadkami meczu, jakiego w naszym regionie dawno nie było. Niemcy to bowiem rywal z najwyższej, światowej półki. Wszystko wskazuje na to, że spotkanie obejrzy komplet kibiców.

- Wejściówki rozchodzą się w rekordowym tempie. Pozostały tak naprawdę ostatnie wolne miejsca – mówi Prezes Mieczysław Golba, dodając jednocześnie, że ponownie liczy na wspaniałe święto futbolu – Kiedy dwa lata temu gościliśmy Portugalię, stadion szczelnie wypełnił się biało-czerwonymi kibicami. Teraz głęboko wierzę, oraz serdecznie do tego zapraszam, by ponownie wspierać naszą drużynę ubranym w reprezentacyjne barwy. Mecz z Portugalią, pokazał, że jest ogromny głód piłki w naszym regionie i zainteresowanie wejściówkami na Niemcy to potwierdza. Stadion znów będzie pełny! – kończy Prezes Golba.

Na mecz dojedziesz za darmo

Z okazji jutrzejszego mecz kibice będą mogli podróżować po Rzeszowie za darmo. - Dzięki decyzji prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka wszyscy kibice udający się na jutrzejszy mecz piłkarski Polska – Niemcy U-20 będą mogli bezpłatnie skorzystać z komunikacji publicznej. -Informuje Maciej Chłodnicki z kancelarii prezydenta Konrada Fijołka. Aby skorzystać z darmowego przejazdu wystarczy mieć przy sobie bilet lub zaproszenie na mecz. Dokumenty te będą zastępować bilet na autobusy MPK. Z takiej możliwości będzie można skorzystać 7 października br. w godzinach od 15.00 do 21.00.- Takie rozwiązanie pozwoli uniknąć nagromadzenia samochodów w okolicach stadionu, gdzie nie ma zbyt wiele miejsc do zaparkowania. Zachęcamy więc do dostania się na mecz środkami komunikacji publicznej. Dla autokarów będzie dostępny bezpłatny parking przy hali na Podpromiu, skąd bulwarami można przejść do Stadionu - czytamy na stronie Podkarpackiego ZPN.

Są jeszcze bilety

W rezerwacji online pozostało nieco ponad 700 wejściówek (stan na g. 10:00). Jeśli ktoś nie zdąży zarezerwować wejściówki, będzie możliwość jeszcze odbioru biletu w kasie od strony ulicy Powstańców Warszawy w dniu meczu w godz. 15:00 - 17:00.

Więcej informacji na stronie Podkarpackiego ZPN