W niedzielę odbył się IV Szosowy Wyścig Kolarski Klasyk Boguchwały, a także wyścigi dla dzieci na stadionie w Mogielnicy. Łącznie w rywalizacji wzięło udział blisko 200 kolarzy. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal.
Trasa wyścigu głównego liczyła 55 km i wiodła przez malownicze tereny Gminy Boguchwała. Zwycięzcą został Dawid Nytko z Tarnowa. W poszczególnych kategoriach wiekowych triumfowali Monika Węgrzyn, Katarzyna Łuszcz, Dawid Nytko, Wojciech Kuziara, Robert Szczuc, Tomasz Ferenc i Marusz Łabędzki.

Najmłodszy uczestnik rywalizacji dziecięcej miał niespełna dwa lata. Dzięki toczyły zmagania na stadionie w Mogielnicy, jeżdżąc przez bieżnię, a także trawiasty zygzak, stanowiący namiastkę prawdziwego MTB. Dystans uzależniony był od wieku. W poszczególnych kategoriach, począwszy od najmłodszych najlepsi byli Dominika Becker, Dawid Pasterz, Karolina Chmielińska, Filip Fularz, Aleksandra Becker, Stanisław Kuźniar, Alicja Witalec i Jakub Chmieliński.

Po zakończeniu wyścigu organizatorzy - Stowarzyszenie Sportowo Turystyczne - Lubcza przekazali podziękowania za organizację wyścigu:

- Podziękowania kierujemy do Wolontariuszy naszego Stowarzyszenia, którzy jak zwykle w dużej liczbie, poświęcili swój wolny czas i pracując społecznie dołożyli wszelkich starań, aby impreza od strony organizacyjnej wyszła jak najlepiej! Jesteście wielcy, jesteście niezawodni! Ukłony kierujemy także do strażaków ochotników z jednostek OSP z Boguchwały, Niechobrza, Mogielnicy, Racławówki, Lutoryża, Zarzecza oraz Zglobnia, a także do policjantów pracujących przy zabezpieczeniu trasy, za profesjonalne wykonanie zadania i dbanie o bezpieczeństwo uczestników wyścigu. Dziękujemy także Podkarpackiemu Centrum Ratownictwa Medycznego za zabezpieczenie medyczne zawodów- napisali

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.