Asseco Resovia Rzeszów szykuje pierwszą ważną zmianę w tym sezonie. Według doniesień medialnych Marcelo Mendez miałby zastąpić Alberto Giulianiego w roli trenera klubu.
Wydaje się, że dni Alberto Giulianiego w roli trenera Asseco Resovii Rzeszów są już policzone. Lada dzień to Marcelo Mendez ma zostać ogłoszonym nowym trenerem klubu z Podkarpacia.

Włoch został trenerem zespołu dokładnie 8 kwietnia 2020 roku. Zastąpił na tym stanowisku Emmanuele Zaniniego. Jednak nietrudno dostrzec, że wyniki Asseco Resovii w trwającym obecnie sezonie są mało imponujące.

"Pasiaki" jak na razie rozegrały 12 spotkań w których zdobyły zaledwie 16 punktów, przez co zajmują 7 miejsce w tabeli. Patrząc na nazwiska takie jak Klemen Cebulj, Sam Deroo czy Fabian Drzyzga ten stan jest zdecydowanie poniżej przedsezonowych oczekiwań.

Marcelo Mendez jest rówieśnikiem Giulianiego, prowadził kluby w Argentynie, Hiszpanii i Brazylii, a od 2018 roku kadrę Argentyny. Latem doprowadził tę ostatnią do brązowego medalu olimpijskiego. Ostatnio mówiło się, że jest on również jednym z głównych kandydatów do pracy z reprezentacją Polski.