Wbrew pozorom nie każdy król nosi koronę. Przykładowo, król strzelców zamiast korony uzyskuje ozdobną statuetkę oraz wyrazy uznania. Jednakże to właśnie ten tytuł jest marzeniem wszystkich napastników. Dlatego w każdym sezonie rywalizacja o tytuł króla strzelców okazuje się niezwykle zacięta.
Dotyczy to zwłaszcza najsilniejszych lig w Europie, gdzie takie miano smakuje najlepiej. Jak więc wyglądają aktualne klasyfikacje? Którzy zawodnicy mają największe szanse na zdobycie tytułu króla strzelców?

Aktualne klasyfikacje króla strzelców w najsilniejszych ligach Europy


Zacznijmy od brytyjskiej Premier League. Już od dłuższego czasu niekwestionowanym królem strzelców wyspiarskich boisk jest Mohammed Salah. Co prawda, napastnikowi Liverpoolu nie udało się zdobyć tytułu króla strzelców w minionym sezonie. Wtedy Egipcjanin zajął 2. miejsce, ponieważ Harry Kane zakończył sezon z przewagą jednego gola. Jednakże teraz Salah prowadzi w klasyfikacji i z pewnością nie będzie chciał oddać prowadzenia! Obecna klasyfikacja w Premier League wygląda następująco:

Mohammed Salah - 22 bramki;
Son Heung-Min - 17 bramek;
Diogo Jota/Cristiano Ronaldo - 15 bramek.

Jeżeli chodzi o francuskie boiska, tutaj numerem jeden jest oczywiście Kylian Mbappe. Gwiazdor reprezentacji Francji zanotował już w tym sezonie 21 trafień. Jednak w przeciwieństwie do Salaha napastnik PSG ma znacznie mniejszą przewagę nad swoimi najgroźniejszymi rywalami. Dość powiedzieć, że wynosi ona zaledwie dwie bramki! Oto tabela Ligue 1:

Kylian Mbappe - 21 bramek;
Wissam Ben Yedder - 19 bramek;
Martin Terrier - 19 bramek.

W Hiszpanii nie ma za to mowy o rywalizacji. Dlaczego? Gdyż wszyscy potencjalni królowie strzelców La Liga muszą uznać wielką klasę Karima Benzemy. Napastnik Realu Madryt przeżywa obecnie swój najlepszy okres w karierze, a jego liczby tylko to potwierdzają. Francuz zdobył już 25 bramek i nic nie wskazuje na to, aby miał zwolnić. Tabela strzelców La Liga wygląda tak:

Karim Benzema - 25 bramek;
Enes Unal - 15 bramek.
Raul de Tomas - 15 bramek;

Bundesliga już od lat jest podwórkiem Roberta Lewandowskiego. Nic więc dziwnego, iż Polak znów prowadzi w klasyfikacji strzelców. Co więcej, jego przewaga jest ogromna i kwestia tytułu dawno została przesądzona:

Robert Lewandowski - 32 bramki;
Patrik Schick - 20 bramek;
Erling Haaland - 18 bramek.

Na zakończenie prezentujemy jeszcze aktualną tabelę Serie A:

Ciro Immobile - 25 bramek;
Dusan Vlahović - 23 bramki;
Giovanni Simeone - 16 bramek.

Wyścig po koronę króla strzelców LM - kto go zwycięży?


Zwycięzcy Ligi Mistrzów automatycznie zapisują się na kartach historii europejskiego futbolu. Podobnie jest jednak z królami strzelców tych rozgrywek. Kto więc zdobędzie ten tytuł w aktualnej edycji LM? Obecna klasyfikacja wygląda następująco:

Robert Lewandowski - 13 bramek;
Karim Benzema - 12 bramek;
Sebastien Hallen - 11 bramek.

Spośród tych zawodników tylko Karim Benzema może podwyższyć swój aktualny dorobek. Z tego względu to Francuz wyrasta na faworyta do zdobycia tytułu króla strzelców. Jeśli jednak Benzema nie zdoła ponownie trafić do siatki, tytuł trafi do Roberta Lewandowskiego!

Udział‌ ‌w‌ ‌nielegalnych‌ ‌grach‌ ‌hazardowych‌ ‌jest‌ ‌karany.‌ ‌STS‌ ‌S.A.‌ ‌(dawniej‌ ‌Star-Typ‌ ‌Sport‌ ‌Zakłady‌ ‌Wzajemne‌ ‌Spółka‌ ‌z‌ ‌o.o.)‌ ‌posiada‌ ‌zezwolenie‌ ‌wydane‌ ‌przez‌ ‌Ministra‌ ‌ds.‌ ‌Finansów‌ ‌Publicznych‌ ‌na‌ ‌urządzanie‌ ‌zakładów‌ ‌wzajemnych.‌ ‌Hazard‌ ‌związany‌ ‌jest‌ ‌z‌ ‌ryzykiem.‌

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.