Podczas trzech dni tegorocznego długiego majowego weekendu, na drogach województwa podkarpackiego, doszło do czternastu wypadków, z których siedem to zdarzenia z udziałem motocyklistów i motorowerzystów.
Do pierwszego wypadku z udziałem motocyklisty doszło w piątek 29 kwietnia po godz. 16, w miejscowości Pustynia w powiecie dębickim. Z ustaleń policji wynika, że kierujący mercedesem vito, skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia się z prawidłowo jadącym motocyklistą.

Kierujący yamahą uderzył w mercedesa, a następnie przemieścił się na przeciwny pas jezdni i uderzył jeszcze w nadjeżdżającą z naprzeciwka toyotę. Ranny motocyklista trafił do szpitala. Więcej na temat tego wypadku przeczytacie Państwo tutaj: WYPADEK DROGOWY W PUSTYNI, RANNY ZOSTAŁ MOTOCYKLISTA

Z kolei brzozowska policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w niedzielę 1 maja około godz. 13 w Izdebkach. Czołowo zderzyli się tam dwaj motocykliści. Obaj trafili do szpitala.

wypadek w izdebkach
fot. KPP Brzozów

Tego samego dnia około godz. 16.30, w Wilczej Woli w powiecie kolbuszowskim, kierujący motocyklem marki Honda, na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z audi. Do szpitala trafili motocyklista i jego pasażerka.

wypadek w wilczej woli
fot. KPP Kolbuszowa

Natomiast do najtragiczniejszego niedzielnego wypadku doszło w Przedmieściu Czudeckim w powiecie strzyżowskim. Kierujący motocyklem marki Harley Davidson najpierw uderzył w tył forda, a następnie jeszcze w skodę i fiata. 51-letni mężczyzna kierujący motocyklem, w wyniku odniesionych obrażeń, zmarł na miejscu wypadku. Zdjęcia oraz szczegóły tego tragicznego w skutkach zdarzenia znajdziecie Państwo tutaj: Tragiczny wypadek pod Strzyżowem. Nie żyje motocyklista

wypadek w przedmieściu czudeckim
fot. KPP Strzyżów

Co jest najczęstszą przyczyną tego typu wypadków?


Najczęstsze przyczyny wypadków spowodowanych przez motocyklistów, to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie i niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

Dlatego policja apeluje do motocyklistów o stosowanie się do limitów prędkości, dostosowywanie jej do warunków panujących na drodze oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.