Przyszła droga na rzeszowskim osiedlu Kotuli będzie miała ok. 400 metrów długości. Zadanie ma być zrealizowane w ciągu 13 miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.
Budowa drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z Dynowską, została wpisana do kontraktów osiedlowych, które Konrad Fijołek podpisywał z mieszkańcami podczas kampanii prezydenckiej. Przetarg na wybór firmy, która wybuduje drogę został już ogłoszony. Rozstrzygnięcie zaplanowane jest latem.

- Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 13 miesięcy na wykonanie zadania. Nowa ulica będzie miała 6 metrów szerokości, chodniki po obu stronach i ścieżkę rowerową. Powstaną także zatoki postojowe i oświetlenie. Częścią inwestycji będzie budowa kanalizacji deszczowej - informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Nowa droga, która przebiegać będzie obok budynku Szkoły Podstawowej nr 18, będzie dojazdem do bloków mieszkalnych, które powstały w rejonie ulic Dynowskiej i Czudeckiej. Obecnie mieszkający tam rzeszowianie mogą korzystać tylko z ul. Wołyńskiej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.