5 milionów - tyle ginęło i nadal ginie każdej jesieni - lisów, jenotów, norek oraz szynszyli. Są produktem na futro. Kilka dni temu miała miejsce historyczna chwila - sejm przegłosował zakaz hodowli zwierząt na futro!
"Cena Futra" - pierwsza kampania organizacji pro zwierzęcej, Otwarte Klatki. Od 9 lat, kampania uświadamia, jak okrutna jest hodowla zwierząt na futra.

18 września w okolicach rzeszowskiego rynku, odbył się happening działaczy rzeszowskiej grupy Otwartych Klatek. Wolontariusze stali z transparentami o treści m.in.: "wspólnie zakończmy jego cierpienie", "czas na zakaz" czy "odeślijmy futro do historii".Jaka jest "Cena Futra"?


Każdej jesieni na polskich fermach, ginęło 5-10 milionów lisów, jenotów, szynszyli oraz norek. Więzione w ciasnych klatkach zwierzęta, chorują oraz prowadzi to do ich agresji i zaburzeń zachowania. Z powodu stresu - okaleczają siebie bądź inne osobniki, które znajdują się z nimi w ciasnej klatce. Zazwyczaj kończy się to śmiercią, ponieważ ich leczenie według hodowców, jest nieopłacalne. Dochodzi również do aktów kanibalizmu między zwierzętami. Jak jest przygotowywane futro? Lisy i jenoty są zabijane przez porażenie prądem - ich życie ustaje w ciągu 3 sekund. Norki - są zagazowywane. Zwierzęta próbują uciekać, lecz są łapane przez pracowników bądź psy pomagające w schwytaniu uciekiniera. Nie rzadko podczas ucieczki, zwierzęta próbujące się bronić - umierają.
Akcja Cena Futra ma za zadanie pokazywać, że cierpienie jest obok nas. Według danych z sondażu CBOS z marca 2018 roku, aż 59% polaków jest za zakazem hodowli zwierząt na futro.
Według reportu kampanii "Cena Futra" - w Polsce znajduje się ok. 600 ferm. W tym 40 na Podkarpaciu.Przeprowadzono śledztwo na fermie w Góreczkach ( największej w Polsce fermie ). Dzięki ujawnionym materiałom przez Otwarte Klatki 8 września 2020 roku i Onet.pl, PIS wznowił prace nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt. Ma się pojawić m.in. zapis o całkowitym zakazie hodowania i zabijania zwierząt w Polsce na futra.Aktywiści organizacji Otwartych Klatek wraz z ludźmi wspierających kampanię "Cena Futra" - czekają na głosowanie w Senacie. CZAS NA ZAKAZ!

Chcesz pomóc? Wesprzyj działania wolontariuszy i pomóż wprowadzić zakaz hodowli zwierząt na futro ---> https://otwarteklatki.pl/zbiorka/czas-na-zakaz-2020Wolontariusze rzeszowskiej grupy Otwartych Klatek, zapraszają również na wydarzenie "Kawa dla Zwierzaka". Całość dochodu z kawy zostanie przekazana również na zbiórkę - Czas na zakaz.
Więcej informacji na wydarzeniu --> Kawa dla Zwierzaka - Rzeszów