Przedstawiciele ukraińskiej społeczności w najbliższą niedzielę (14 sierpnia) organizują pokojowy marsz podzięki dla Polski i wsparcia dla Ukrainy. Uczestnicy zwrócą się także do całego cywilizowanego świata, by Rosję uznano za państwo terrorystyczne.
"Zapraszamy do przyłączenia się do Marszu Pokoju na rzecz wsparcia Ukrainy. W ten sposób dziękujemy Polakom za gościnność i solidarność oraz apelujemy do całego świata o uznanie Rosji za państwo terrorystyczne" - napisano w komunikacie.

Pokojowy marsz wspierający Ukrainę przejdzie ulicami Rzeszowa w niedzielę 14 sierpnia 2022 r.

Początek o godzinie 14:00 z ul. Targowej, 4 (grecko-katolicki kościół św. Trójcy).

Podczas marszu zostanie rozwinięta 30-metrowa flaga Ukrainy.

Pochód przejdzie do Rynku, a dzieci przystąpią do rysowania plakatu "Świat bez wojny", który zostanie sprezentowany Prezydentowi Miasta.

Trasa pochodu: Targowa,4 (Kościół Greckokatolicki pw. Świętej Trójcy) ->Adama Mickiewicza ->Rynek miejski ->Tadeusza Kościuszki ->3 Maja ->Tadeusza Kościuszki ->Rynek miejski

"Przygotuj ukraińskie symbole (flagi, wstążki), załóż haftowane koszulki, rysuj plakaty i dołącz do Spokojnego Spaceru wraz z dziećmi" - zachęca organizator.Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.