Na gorącym uczynku kamera kościelnego monitoringu uwieczniła amatora datków od wiernych. 27-latni mieszkaniec powiatu gorlickiego okradł kościół Miłosierdzia Bożego w Jaśle. Przyznał się do winy. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
W miniony poniedziałek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzewanego o liczne w ostatnim miesiącu kradzieże pieniędzy z kościoła przy ul. Rafineryjnej w Jaśle. Młody mężczyzna pochodzący z powiatu gorlickiego przyznał także, że okradał inne świątynie na terenie województw podkarpackiego i małopolskiego.

W październiku br. w kościele przy ul. Rafineryjnej w Jaśle kilka razy doszło do kradzieży pieniędzy ze skrzynki na ofiary od wiernych. Parafia Miłosierdzia Bożego znana jest z transmisji mszy świętych. Na co dzień w budynku kościoła znajdują się kamery.

W ostatnich dniach księża ze względu na odnotowywane w ostatnim czasie kradzieże, zachowali szczególną czujność. Podczas przeglądania obrazu z kamer jeden z duchownych zauważył podejrzane zachowującego się modnego mężczyznę. Zaniepokojony poinformował o sprawie dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, który wysłał na miejsce patrol policji.

Kościół wchodzi do polityki, polityka wchodzi do kościoła!

Przybyli na miejsce - policjanci wewnątrz kościoła zauważyli mężczyznę ukrywającego się w tylnej jego części. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kradzieży- poinformował kom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

27-latek przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Między 6 a 31 października br. kilkakrotnie wykradał pieniądze ze skarbonki na ofiary. Kwota skradzionych pieniędzy to około 1000 zł. W trakcie przesłuchania 27-latek przyznał się również do innych kradzieży, których miał dopuścić się na terenie województw podkarpackiego i małopolskiego.

Zdewastowali kościół na Budziwoju. Wystawiono akt oskarżenia

Policjanci nadal prowadzą działania śledcze. Podejrzanemu grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Transmisje mszy św. z kościoła Miłosierdzia Bożego w Jaśle można obejrzeć klikając TUTAJ
~bebe

07-11-2022 09:04 2 0

Nie księdzu tylko Parafii.....zresztą neważne komu...kradzież to kradzież
Odpowiedz

~Czyżby?

07-11-2022 07:53 2 1

Kamera z wyświetlaczem?
"Ksiądz spojrzał na kamerę i zamknął kościół"
Odpowiedz

~Dixi

07-11-2022 00:28 1 2

Gdzie jest miłosierdzie tego księdza? Czy nie powinien najpierw starać się nawrócić tego młodego jeszcze człowieka. Może wypożyczyć mu tego tysiaka... pewnie by za jakiś czas oddał. A jeśli nawet nie, to miałby na "coś" dowód. Kamery, policja, więzienia - czy tak mają postępować z ludźmi słudzy Jezusa?
Odpowiedz

~Jarkacz

06-11-2022 23:10 3 2

Jaki Prezes tacy wyborcy... nawet tytułu nie potrafią przeczytać ze zrozumieniem
Odpowiedz

~Antoni

06-11-2022 21:27 4 4

1000 złotych księdzu ukradł? a ten ksiądz podatek od tego tysiąca zapłaci?
Odpowiedz

~Kasia

06-11-2022 21:24 2 6

Nie wiadomo czym kierował sie złodziej ale teraz mlodzi nie maja szacunku dla obiektow sakralnych.
okradaja i niszcza koscioły tak jak to miało miejsce podczas protestow zwolenniczek aborcji.
Wierze w to że dobry Bóg pozwoli im kiedys przejrzec na oczy.
Odpowiedz

~Maria

06-11-2022 20:54 5 4

Rząd daje miliardy na kościół, a tu jeszcze jałmużny zbierają, na co idą te tysiące?
Nie wystarczy im, że każdy polski rząd od lat 90-tych co miesiąc z budżetu państwa wypłaca pensje i emerytury dla ponad 50 tysięcy kleru?! To wszystko z naszych z naszych podatków!
Jak nasz kraj ma być bogaty, jak dziesiątki miliardów złotych idą na utrzymanie niepracujących i nie wytwarzających żadnego PKB dla naszego kraju ludzi w koloratkach?
Odpowiedz

~do Czytelnik

06-11-2022 20:21 2 7

Tytuł jest właśnie dla takich niedzielnych Czytelników, którzy widząc słowo "skandal" nie mogą nie kliknąć. Brawo dla Redakcji!
Odpowiedz

~Czytelnik

06-11-2022 17:20 4 2

Jaki skandal ? Już te pseudo pismaki nie wiedzą co wymyśleć by przyciągnąć ludzi do swoich wypocin. Nie można normalnie : ujęto złodzieja w kościele. Ale nie, musi być nastrój grozy !
Odpowiedz

~Ciekawy

06-11-2022 14:21 4 7

Gdzie ta skrzynka dla ofiary, na kamerze nie widać ;/
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.