Pięć rzeszowskich szkół otrzymało od amerykańskiej firmy Amazon 350 czytników e-booków Kindle. To forma pomocy dla polskich i ukraińskich uczniów, którzy mają utrudniony dostęp do podręczników czy lektur szkolnych.
Urządzenia Amazona będą dostępne w czytelniach i bibliotekach pięciu rzeszowskich placówek: Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 8, Szkoły Podstawowej nr 10, Szkoły Podstawowej nr 16 oraz Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie. Wydział Edukacji wskazał amerykańskiej firmie właśnie te szkoły z uwagi na znajdujące się tam oddziały przygotowawcze i dużą liczbę ukraińskich uczniów.

- Szkoły będą testować urządzenia, głównie pod kątem ich przydatności w procesie edukacji. Jestem przekonany, że ułatwią dostęp do podręczników, ale również lektur szkolnych, dzięki takim serwisom jak Wolne Lektury. Zakładam także, że to świetny sposób, by zachęcić młodych ludzi do czytania - wyjaśnia Zbigniew Bury, Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa.

Dodaje, że wyniki testów, a głównie to, jak przebiega praca z przekazanymi urządzeniami, będą na bieżąco przekazywane Amazonowi. Czytniki Amazon Kindle będzie mógł wypożyczyć każdy uczeń. Większość z nich trafiła już do placówek i niedługo, po skonfigurowaniu urządzeń oraz zainstalowaniu na nich odpowiedniego oprogramowania, będą dostępne dla dzieci i młodzieży. Przekazaniem czytników zajęli się prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek oraz wiceprezydent Rzeszowa Krystyna Stachowska.

- To kolejny, bardzo duży krok w stronę unowocześnienia rzeszowskiego systemu edukacji. Bardzo się cieszę, że amerykański gigant zauważył Rzeszów i postanowił wesprzeć nas w dążeniu do tego, aby wyrównać w jakiś sposób szanse uczniów. Nie zmarnujemy tej okazji - zapewnia prezydent Fijołek.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.