W środę zarząd Apklan Resovii podjął decyzję o zwolnieniu Szymona Grabowskiego z funkcji trenera. Spowodowane jest słabymi wynikami w Fortuna 1. liga. Kibicom najwyraźniej się to nie podoba.
- Decyzją większości zarządu SPN CWKS Resovia z dniem 30 września z funkcji trenera I drużyny APKLAN Resovii odwołany został Szymon Grabowski. Zarząd przed wczorajszym meczem z Odrą Opole postawił jego osobie ultimatum, którego głównym założeniem było zwycięstwo w spotkaniu 6. kolejki. Jednocześnie z funkcji asystenta trenera odwołany został Rafał Rajzer - czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie klubu.

Słabe wyniki Resovii

Szymon Grabowski ma na swoim koncie dwa awanse Apklan Resovii, kolejno do 2 ligi w sezonie 2017/18 i 1 ligi w sezonie 2019/20. Wśród piłkarzy, ale także kibiców był uważany za charyzmatycznego oraz niezwykle ambitnego, stale doszkalający swój warsztat trenerski.

Jednak forma oraz wyniki klubu w Fortuna 1. liga zdecydowanie nie powalają na kolana. Zespół ma rozegranych sześć spotkań, z czego tylko jedną wygraną na koncie. Obecnie znajduje się na 15 miejscu w tabeli i jest blisko strefy spadkowej.

#MuremZaGrabowkim

Kibicom jednak najwyraźniej nie podoba się ten pomysł. Pod postem informującym o decyzji zarządu, na stronie facebookowej klubu, kibice dają upust swojemu niezadowoleniu. Za całe zło obwiniają wyraźnie zarząd, a nie trenera. Została utworzona także akcja #muremzagrabowskim.

- Działacze Resovii - co wy robicie z tym klubem??? Murem za Grabowskim! Zarząd out!, Wstyd podjetych decyzji zarzadu, Zwolniono gościa któremu Resovia wszystko zawdzięcza co dobre w ostatnim czasie, śmiem twierdzić że gdyby nie on dalej gralibyśmy w okolicach 3-4 ligi. Zbudował monolit który był w stanie sensacyjnie awansować do I ligi i tak go teraz potraktowano? To jest śmiech na sali... - to tylko przykłady niektórych wpisów kibiców. Reszty komentarzy nie będziemy przytaczać ze względu na niecenzuralne słowa.