Władze Rzeszowa ogłosiły kolejny przetarg na modernizację Stadionu Miejskiego przy Hetmańskiej. Ma on zostać przystosowany do wymogów rozgrywek 1. ligi, zyskać mają także żużlowcy.
O tym, że w Rzeszowie brakuje stadionu z prawdziwego zdarzenia wiedziano od dawna. Miasto jednak przez lata nie zrobiło nic, aby go zmodernizować i przystosować do wymogów rozgrywek 1. ligi piłkarskiej. Więcej o tej sprawie mogą państwo przeczytać w tym artykule: Apklan Resovia i Stal Rzeszów zagrają o awans do Fortuna 1. liga

Zgodnie z zapowiedziami władze miasta ogłaszają kolejny przetarg na modernizację stadionu. Obejmuje ono: wykonanie podgrzewanej płyty boiska głównego wraz z drenażem i systemem nawadniania, przebudowę toru żużlowego (m.in. wymiana krawężnika wewnętrznego toru żużlowego, wymiana/uzupełnienie elementów bandy żużlowej na elementy pochłaniające energię kinetyczną oraz montaż odwodnienia liniowego), przebudowę pomieszczenia pod trybuną wschodnią na potrzeby zabudowy węzła cieplnego, do zasilania systemu ogrzewania boiska oraz wykonanie systemu nawadniania boiska treningowego.

Zostaną zbudowane także dwa nowe maszty naświetleniowe na potrzeby oświetlenia boiska do piłki nożnej oraz toru żużlowego (na miejsce aktualnie istniejących czterech, które maja zostać rozebrane). Rozbudowany zostanie także punkt kasowy.

Według założeń inwestycja ma zostać zakończona do końca lutego przyszłego roku. Oferty zaś można składać do 16 października.