W rzeszowskich szpitalach potwierdzono nowe zakażeń koronawirusem. Jest to 13 nowych przypadków w KSW nr 2 oraz 7 w Pro-Familii - informuje nas Dorota Gibała, rzecznik WSSE.
Do 21 wzrosła liczba zakażeń koronawirusem w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Na podstawie badań przesiewowych wykryto tam dzisiaj 13 nowych zakażeń. Wszystkie osoby zostały objęte kwarantanną.

Także w szpitalu Pro-Familia wykryto dzisiaj 7 pozytywnych zakażeń. Łącznie liczba ta wynosi już 16 przypadków. Szpital podjął następujące działania: do 11.10.2020r. wstrzymano udzielanie wszystkich świadczeń planowych, personel szpitala zostanie przebadany, na bieżąco prowadzona jest dekontaminacja pomieszczeń Szpitala zgodnie z wytycznymi. Obecnie trwa dochodzenie epidemiologiczne.

Prezentujemy także dane z pozostałych ognisk na terenie powiatu rzeszowskiego:

Ognisko Dom Pomocy Społecznej w Rzeszowie ul Sucharskiego - do dnia 5 października potwierdzono łącznie w ognisku 84 wyników dodatnich, w tym u 55 pensjonariuszy i 29 osób z personelu. Obecnie trwa dochodzenie epidemiologiczne.

Ognisko DPS w Łące - na dzień 5 października potwierdzono 67 potwierdzonych wyników, w tym u 56 pensjonariuszy i 11 osób personelu