Szesnasta edycja PKO Półmaratonu Rzeszowskiego będzie wyjątkowa. Po raz pierwszy w sportowych zmaganiach wezmą udział zawodnicy z niepełnosprawnościami.
- W tym roku na starcie będzie ponad 1700 osób, wystartujemy spod Millenium Hall i co ważne, na trasie, która będzie miała ponad 21 km, będzie również Rynek rzeszowski. A na Rynku będzie się odbywał wtedy Polsko-Ukraiński Jarmark Wielkanocny. Cieszę się również, że w tym maratonie, po raz pierwszy, we frame runningu wystartują osoby z niepełnosprawnościami - zapowiada Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

PKO Bank Polski po raz kolejny sponsorem Półmaratonu RzeszowskiegoKolejny raz sponsorem oraz partnerem organizacyjnym Półmaratonu Rzeszowskiego jest PKO Bank Polski. Sportową imprezę zaplanowano na niedzielę, 2 kwietnia. Zawodnicy wystartują z al. Kopisto o godz. 9, a już od godz. 7 będą mogli skorzystać z biura zawodów przy al. Rejtana, w galerii MH (obok Pizza Hut). Biuro będzie czynne również dzień wcześniej, od godz. 15 do 18.

- Po starcie pobiegniemy przez most Zamkowy, skręcimy w ul. Kilara, później biegniemy Szopena, Targową, Piłsudskiego, Grunwaldzką, Jana III Sobieskiego, Mickiewicza. Przebiegając przez Rynek, skręcimy w Słowackiego, później znów wbiegamy na Szopena, żeby wbiec na Hetmańską. Skierujemy się na ścieżkę przy Wisłoku i pobiegniemy nią aż do mostu Lwowskiego. Tam zmienimy stronę rzeki i dobiegniemy już z powrotem na al. Kopisto, do Millenium Hall - opisuje Mirosław Wierzbicki ze stowarzyszenia Rzeszów Biega, które organizuje półmaraton.

Półmaraton Rzeszowski również dla osób z niepełnosprawnościamiTegoroczna edycja PKO Półmaratonu Rzeszowskiego wprowadza nowość: sekcję frame runningową dla osób z niepełnosprawnościami.

- To efekt pracy Uczniowskiego Klubu Sportowego "Szóstka" i szczególnej uwagi i pomocy władz miasta zawodnikom z niepełnosprawnością. Frame running to konkurencja paraatletyczna polegająca na bieganiu z ramą. To urządzenie osadzone na kołach ze specjalną podpórką, dzięki któremu osoby, które na co dzień mają problemy z poruszaniem się, mogą biegać - wyjaśnia Elżbieta Chmiel, prezes UKS "Szóstka".

I dodaje, że będzie to pierwszy bieg rzeszowskich frame runnerów na tak dużym dystansie. Paraatletyczny aspekt półmaratonu świetnie wpisuje się w trwającą od lat akcję PKO "Biegnę dla...", w której fundacja banku pomaga dzieciom z niepełnosprawnościami. W tym roku wspiera Gabrysia, 10-latka z zespołem Downa oraz rozległymi schorzeniami narządowymi.

Przywieszkę "Biegnę dla Gabrysia" można odebrać w biurze zawodów. 16. PKO Półmaraton Rzeszowski jest połączony z 8. PKO Sztafetą Półmaratońską, zapisy internetowe na oba te wydarzenia już się zakończyły. Są jeszcze jednak wolne pakiety, które można odebrać w biurze zawodów. Więcej informacji o rzeszowskim święcie biegaczy: 16. PKO Półmaraton Rzeszowski
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.