Zespół Oświatowy na osiedlu Drabinianka w Rzeszowie, wart ponad 40 milionów złotych, znalazł się gronie laureatów konkursu na rozwojowe inwestycje na ogromną skalę TOP Inwestycje Komunalne w Polsce.
12. edycja konkursu TOP Inwestycje Komunalne odbyła się w Katowicach pod koniec kwietnia. Konkurs był częścią XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

- Zadaniem konkursu jest wskazanie wyróżniających się inwestycji komunalnych oraz ich prorozwojowego efektu dla mieszkańców, gospodarki i regionu. Docenieni zostali ci, których odważne decyzje inwestycyjne wyznaczają trendy i kreują liderów środowiska - mówił podczas katowickiej gali Wojciech Kuśpik, prezes grupy Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości, inicjator i organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Dodawał, że już tradycyjnie Europejski Kongres Gospodarczy jest okazją do pokazania i nagrodzenia dobrych przykładów inwestycji realizowanych w samorządach, których część finansowana jest ze środków unijnych.

- Mamy nadzieję, że w najbliższej przyszłości kolejne inwestycje komunalne będą mogły być bez przeszkód i w optymalnym rytmie zasilane środkami finansowymi z programów Unii Europejskiej - dodawał mówił Wojciech Kuśpik.

Spośród wielu inwestycji nominowanych do konkursu wyłoniono te najbardziej odważne i prorozwojowe inwestycje komunalne. Były wśród nich realizacje zadań proekologicznych, drogowych, komunikacyjnych, sportowych, mieszkaniowych i edukacyjnych, a oceniano według kryteriów skali inwestycji, funkcjonalności i nowatorstwa. Zwracano także uwagę na współpracę z lokalna społecznością na etapie projektowania, sprawność działania, aktywne gospodarowanie majątkiem i sprawność montażu finansowego.

Laureatów plebiscytu wskazała redakcja serwisu portalsamorządowy.pl oraz Rada Konsultacyjna, składająca się z doświadczonych samorządowców, ekonomistów, menadżerów, ekspertów oraz urzędników.

W elitarnym gronie laureatów znalazła się także rzeszowska inwestycja. To nowoczesny Zespół Oświatowy na osiedlu Drabinianka, który składa się ze szkoły podstawowej dla 450 dzieci, przedszkola dla 300 dzieci oraz funkcjonalnej i nowoczesnej części sportowej. Urząd Miasta Rzeszowa zadbał także i zaprojektował otoczenie zespołu. Wybudowano dwa place zabaw, kompleks sportowy z boiskami oraz parking na 60 pojazdów. Całość inwestycji jest warta 40 milionów 937 tysięcy złotych.

W imieniu Rzeszowa statuetkę laureata konkursu odebrał Marek Ustrobiński, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie. Spółka jest jednym z najbardziej prężnych inwestorów w mieście. Inwestuje w rozwój sieci i doskonalenie usług, ale także w działalność pozastatutową.

- Jesteśmy obecni w życiu miasta nie tylko w postaci dostaw wody i odbioru ścieków, staramy się aktywnie uczestniczyć w życiu mieszkańców także na innych płaszczyznach. Tak rozumiemy nasza społeczna odpowiedzialność - mówi Marek Ustrobiński.

Nagrodzony przez kapitułę konkursu TOP Inwestycje Zespół Oświatowy na Osiedlu Drabinianka znalazł się w następującym gronie: Szpital Kliniczny Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Szpitalu Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze; Strefa Aktywności Gospodarczej "Nowa Huta Przyszłości"; Planetarium - Śląski Park Nauki w Chorzowie; Przebudowa infrastruktury na szlakach wodnych Wielkich Jezior Mazurskich; Most w Milsku; Arcelor Mittal Park w Sosnowcu; Niskoemisyjny transport zbiorowy w Lublinie; Instalacje fotowoltaiczne na obiektach publicznych w gminach powiatu dzierżoniowskiego; Rewitalizacja Zabytkowej Kopalni "Ignacy" w Rybniku.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.