Znamy już pełen LINEUP drugiej już edycji RE: RZESZÓW FESTIVAL. Do ogłoszonych już nazwisk dołączyły dwa ostatnie: Agnieszka Chylińska oraz Dr Misio.
28 i 29 lipca usłyszymy 10 rewelacyjnych artystów i artystek reprezentujących różne style muzyczne. Fani muzyki w każdym wieku znajda coś dla siebie. Zagrają dawno nie widziani na scenie: Agnieszka Chylińska, T.Love, Grzegorz Hyży, Dr Misio, Sorry Boys i Król, a także pokolenie młodych twórców, którzy już teraz mają milionowe grona fanów, a ich utwory zyskują ogromną popularność w serwisach streamingowych - wśród nich Bedoes 2115, Julia Wieniawa, Rubens i Jann.

W tym roku odbędzie się druga edycja Re:Rzeszów Festival, który ma ambicje stać się flagowym festiwalem Podkarpacia. Nazwa festiwalu także nie jest przypadkowa - RE kojarzy się z Resovią, ale też z pozytywnymi zmianami i nowoczesnym myśleniem. RE to REcykling i REuse, czyli odpowiedzialne i nowatorskie podejście. RE to zaczynanie od nowa, REstart i REset, RE to REgionalność i lokalność. RE to wreszcie RElaks, RElacje i REgeneracja - bo o tym jest właśnie festiwal: wspólnym spędzaniu czasu w regenerującej atmosferze, aktywnym odpoczynku oraz najlepszej jakości rozrywce.

O ARTYSTKACH I ARTYSTACHAgnieszka Chylińska

Piosenkarka, autorka tekstów, osobowość telewizyjna, dyżurna skandalistka szalonych w polskiej muzyce lat 90- tych. Największą popularność Agnieszce Chylińskiej przyniósł zespół O.N.A., w którym w latach 1994-2003 była wokalistką. To dzięki niemu kariera piosenkarki nabrała rozpędu i właściwego kierunku. Płyty rozchodziły się błyskawicznie, co spowodowało uplasowanie się jej w czołówce polskiego rocka. Po rozpadzie zespołu w 2003 artystyczny rozpęd artystki zmalał na następnych kilka lat, by w 2009 roku ponownie powrócić z nową, solową płytą zatytułowaną "Modern rocking". Do tej pory zatopiona w ciemnych barwach i mrocznych tekstach, Chylińska pokazała się światu w rozświetlonych kolorach i nową wersja swojej muzyki. W ostatnich latach była także jurorką programów typu talent show, a także autorką wielu książek dla dzieci. Pod koniec 2022 r. ukazał się najnowszy album artystki "NEVER ENDING SORRY", który ukazał się po czterech latach przerwy. Agnieszka Chylińska przez lata przyzwyczajała swoich słuchaczy i widzów do wielu zmian na swojej artystycznej drodze. Wokalistka, której twórczość zawsze cechowały przez nią same ukute słowa "NIGDY TAKA SAMA", tym razem postanowiła połączyć rockową siłę swojego nietuzinkowego głosu z pięknym rockowo-bluesowym brzmieniem.

Dr Misio

Co robi Arkadiusz Jakubik w przerwie między planami filmowymi, serialowymi, deskami sceny teatralnej albo przestrzeniami studia dubbingowego? Skrzykuje swoich kolegów, łapią za instrumenty i dają upust swoim muzycznym zapędom. A wszystko pod szyldem Dr Misio. Zespół to muzyczna strona osobowości aktora i reżysera Arkadiusza Jakubika, który założył grupę w 2008 roku wraz z Pawłem Derentowiczem, Mario Matyskiem, Radkiem Kupisem i Janem Prościńskim. Nazwę zaczerpnięto z tekstu "Dr Misio" pisarza, redaktora m.in. działu "Kultura" Gazety Wyborczej Krzysztofa Vargi. Oprócz jego twórczości zespół w warstwie literackiej sięga po twórczość zaprzyjaźnionego poety, dziennikarza i muzyka - Marcina Świetlickiego. Debiutancki album, zatytułowany "Młodzi" nagrano w 2012 roku. Muzyczne korzenie zespołu to lata 80-te polskiego punk-rocka i takich grup jak Kryzys, Armia czy Kult. To na tamtej muzyce i energii został wychowany Arkadiusz Jakubik. Obecne brzmienie Dr Misio jest zupełnie inne niż to, co można znaleźć na wcześniejszych jego płytach. Cudownym uzupełnieniem warstwy muzycznej i tekstowej Dr Misio jest oczywiste obycie ze scena lidera zespołu, czyli Arkadiusza Jakubika i jego niesamowita charyzma. Dr Misio powraca z nowym singlem "Chory na Polskę". Utwór jest zapowiedzią piątego albumu, który ukaże się jesienią tego roku nakładem wydawnictwa Agora Muzyka.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.