Na terenie Gminnej Strzelnicy Sportowej "Partyzant" w Sokołowie Małopolskim odbył się I Otwarty Turniej Strzelecki im. mjr. Józefa Rzepki, organizowany przez Powiat Rzeszowski.
Zawody spotkały się z ogromnym zainteresowaniem. Przewidziana pula miejsc dla zawodników wyczerpała się już kilka dni przed imprezą. Ostatecznie do rywalizacji stanęło ponad 80 osób.
Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach: kobiet, mężczyzn oraz młodzieży w wieku 13-18 lat.

Zawodnicy strzelali z pistoletu i karabinu, w pozycji stojącej i leżącej, na odległość 25 i 50 metrów. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii otrzymali okolicznościowe statuetki oraz upominki reklamowe powiatu, zaś pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Zwycięzcy I Otwartego Turnieju Strzeleckiego im. mjr. Józefa RzepkiKategoria mężczyzn:
  • 1. Grzegorza Leja - 181 pkt.

  • 2. Dawid Rębisz - 179 pkt.

  • 3. Zbigniew Dziuba - 175 pkt.

Kategoria kobiet:
  • 1. Katarzyna Matuła - 173 pkt.

  • 2. Karolina Suska - 171 pkt.

  • 3. Martyna Babula - 162 pkt.

Kategoria wiekowa 13-18 lat:
  • 1. Kaja Salach - 159 pkt.

  • 2. Paweł Rydzy - 158 pkt.

  • 3. Piotr Wawrzonek - 149 pkt.

Zawody miały przyczynić się do popularyzacji strzelectwa sportowego wśród mieszkańców powiatu rzeszowskiego, ale również upamiętnić postać urodzonego w Bratkowicach majora Józefa Rzepki, bohatera Armii Krajowej, żołnierza wyklętego w 110. rocznicę jego urodzin.

- Żołnierze Wyklęci są symbolem więzi międzypokoleniowej, dlatego chcemy upamiętnić majora Józefa Rzepkę w nowoczesny sposób - poprzez ten turniej. Przywracanie prawdy i stawanie w jej obronie jest sprawą wielkiej wagi. To bardzo ważnie, zwłaszcza dla młodzieży, która potrzebuje prawdziwych autorytetów. Mamy więc nadzieję, że turniej ten utrwali w zbiorowej świadomości imię i dokonania tego człowieka. Skazano go bowiem, jak też innych Żołnierzy Wyklętych, na wiele lat historycznej niepamięci. Major Józef Rzepka był człowiekiem, który w obliczu antykomunistycznego powstania zachował się jak bohater. Zgodnie z wyznawanymi przez siebie ideałami, stanął w obronie wolnej i suwerennej Ojczyzny - mówił starosta rzeszowski Józef Jodłowski.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.