W samo południe politycy Platformy Obywatelskiej zorganizowali konferencję prasową pod Urzędem Wojewódzkim, która była poświęcona sprawie bezrobocia w województwie podkarpackim.
Jako pierwsza głos zabrała Barbara Czachor-Kustra, która podkreśliła, że bezrobocie na Podkarpaciu jest najwyższe w kraju.

Dane podane ostatnio przez GUS, za miesiąc czerwiec, wskazują, że bezrobocie na Podkarpaciu wynosi 8 procent, gdzie średnia w kraju to 5 procent. Są też województwa, gdzie bezrobocie wynosi 3 procent.

- mówiła Barbara Czachor- Kustra

Marcin Piotrowski podał za przykład powiat brzozowski, gdzie bezrobocie wynosi 20 procent. Oznacza to, że bezrobocie dotyka tam praktycznie co czwartego mieszkańca powiatu. Problem ten jego zdaniem dotyczy głównie osób młodych.

Marta Kabara-Dziadosz zwróciła uwagę, że bezrobociem zajmuje się jako działacz społeczny od lat 90-tych i pierwszy raz widzi, że jest tak źle. Wysokie bezrobocie na Podkarpaciu wskazuje, że zatrzymał się tu rozwój gospodarczy.

Kowal pyta: Czy Morawiecki nie wie, gdzie przyjechał?

Lider listy w okręgu 23 Paweł Kowal zastanawiał się nad ostatnią wizytą Mateusza Morawieckiego na Podkarpaciu. Przywołał przykład Niebylca w powiecie strzyżowskim, gdzie bezrobocie jest wysokie, a Mateusz Morawiecki o tym nie wspomniał, tylko chwalił się sukcesami rządu. Kowal podsumował to zdaniem: Czy premierowi Morawieckiemu nie powiedziano, gdzie przyjechał?

Wiceprezydent Rzeszowa Jolanta Kaźmieraczak, kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Senatu mówiła, że jej ugrupowanie chce Polski normalnej, gdzie każdy obywatel będzie mógł normalnie żyć i pracować. Zwracała uwagę na przedsiębiorców, którzy żyją przez rząd PiS w czasach bardzo niepewnych.

Oni chcą pewności, co będzie jutro. Oni nie mogą inwestować, bo nie wiedzą, jaka będzie inflacja. Nie mogą zaciągać kredytów i zatrudniać pracowników. To się przekłada na trudną sytuację w naszym województwie.

- powiedziała Jolanta Kaźmieraczak

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.