Śląsk II Wrocław wywozi z Rzeszowa trzy punkty, pokonując Stal Rzeszów 3-0. Za tydzień w sobotę biało-niebiescy zmierzą się z KKS-em Kalisz.
Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski – Piotr Głowacki, Damian Kostkowski, Jarosław Fojut, Radosław Sylwestrzak, Marcel Kotwica (46′ Błażej Szczepanek), Wojciech Reiman (68′ Mariusz Sławek), Wiktor Kłos (68′ Ramil Mustafaev), Dawid Olejarka, Bartosz Wolski (80′ Sławomir Szeliga), Grzegorz Goncerz (46′ Rafał Maciejewski)

Śląsk II Wrocław: Dariusz Szczerbal – Guillermo Gaston Cotungo Lima, Paweł Kucharczyk, Sebastian Bergier, Szymon Krocz (72′ Grzegorz Kotowicz), Marcin Szpakowski (84′ Mateusz Młynarczyk), Szymon Lewkot, Przemysław Bargiel, Konrad Poprawa, Olivier Wypart, Rafał Makowski

Pierwsza połowa tylko w pierwszych minutach zaczęła układać się pozytywnie dla ekipy z Rzeszowa. Stal początkowo zagroziła, ale nieznacznie bramce gości. Ekipie z Wrocławia w pierwszych akcjach nie szło z ostatnim podaniem. Dopiero po kwadransie mecz przechylił się na stronę gości. Swoje szanse ekipa z Rzeszowa miała z rzutów wolnych i próbowali z nich wrzucać. Wojciech Reiman oddał w pierwszej połowie jedyny celny strzał zza pola karnego, ale bardzo dobrze interweniował Szczerbal. W wyniku wysokiego pressingu bramkarz gości musiał także często wykopywać piłkę. Bramkę dla Śląska w 26. minucie zdobył Makowski po błędzie Fojuta.

Drugą połowę Stal Rzeszów rozpoczęła od zmian. Na boisku pojawili się Szczepanek i Maciejewski za Kotwica i Goncerza. Stal wciąż miała bardzo dużo stałych fragmentów gry i potrafiła z nich zagrozić. Mimo to rezerwy Śląska przejęły dość szybko inicjatywę. Wiele razy zagrażali bramce Stali, poprzez budowanie składnych akcji i zmienianiem ich na strzały. Goście w 56. minucie zbudowali sobie świetną akcję, Bargiel dał prostopadłą piłkę w pole karne, gdzie faulował Kostkowski Bergiera. Rzut karny pewnie wykorzystał sam poszkodowany i niestety biało-niebiescy przegrywali 0-2. Wciąż przyjezdni byli górą i po kolejnej fantastycznej akcji w 59. minucie prowadzili już 3-0. Później Stal nieco uspokoiła grę, ale Śląsk dalej naciskał na bramkę gospodarzy. Kolejne zmiany przyszły na 68. minutę – boisko opuścił Reiman i Kłos, a w ich miejsce pojawił się Sławek i debiutujący Mustafaev. Stal próbowała swoich szans upatrzeć w stałych fragmentach, ale nie przyniosło to efeku. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości.

Stal Rzeszów – Śląsk II Wrocław 0-3

0-1 Rafał Makowski – 26′

0-2 Sebastian Bergier – 56′ (k)

0-3 Sebastian Bergier – 59′