Z nieoficjalnych informacji wynika, że to właśnie na G2A Arena ma powstać specjalny szpital polowy dla chorych na koronawirusa. Rzecznik wojewody jednak nie daje jasnej odpowiedzi.
W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego. Szef rządu przekazał na niej informację, że wydał polecenie, aby w każdym województwie powstały specjalne szpitale polowe przeznaczone dla chorych na koronawirusa. Pierwsze takie obiekty powstają już w Warszawie, Krakowie i w Poznaniu.

A co z Podkarpaciem ?

O ewentualną lokalizację takiego szpitala oraz czy prawdą jest, że miałby on powstać na G2A Arena, postanowiliśmy zapytać rzecznika wojewody podkarpackiego.

- Na razie nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć. Wojewoda przygotowuje już pewną koncepcję, lecz nie znamy jeszcze dokładnej lokalizacji takiego obiektu. Kiedy zostaną podjęte odpowiednie decyzje poinformujemy o nich - mówi nam Michał Mielniczuk, rzecznik wojewody podkarpackiego.

Nie wiadomo także co z ewentualnym sprzętem oraz odpowiednią kadrą. Jednak według słów rzecznika ta pierwsza kwestia nie stanowi żadnego problemu.

- Mamy odpowiednią liczbę łóżek, a Agencja Rezerw Materiałowych posiada jeszcze respiratory - dodaje rzecznik.

- Do nas żadna informacja oficjalna na temat szpitala polowego w G2A Arena nie dotarła, dlatego nie jesteśmy w stanie tego skomentować. O wyborze miejsca na szpital polowy decyduje Wojewoda w porozumieniu z Ministrem Zdrowia - mowi nam Edyta Rzewuska, Rzecznik Prasowy G2A Arena.