W środę, 21 października, rolnicy ponownie protestują przeciwko tzw. Piątce Kaczyńskiego. Traktory zablokują ulice Rzeszowa. Kulminacją protestu ma być demonstracja pod Urzędem Wojewódzkim.
Rolnicy rozpoczęli protest od blokowania drogi krajowej nr 77. Problemy z wjazdem do Rzeszowa są w okolicy ronda Kuronia (DK97), ronda Pobitno, od Boguchwały i ulicy Warszawskiej. Kolumny traktorów przemieszczają się do centrum.AgroUnia potwierdza następujące miejsca blokad na Podkarpaciu:
- powiat: Strzyżowski (Czudec)
- powiat Jasło
- powiat Dębicki
- powiat kolbuszowski
- powiat Mielecki
- powiat Strzyżowski
- powiat Rzeszów DK97
- droga krajowa 7
- Krosno DK19 Piastowe-Rzeszow

Rzeszów. Traktory rolnicze blokują miasto Relacja NA ŻYWO
zablokowana wlotówka do Rzeszowa


Podkarpacie wystartowało dziś pierwsze. Zablokowanych jest już kilka dróg na samym Podkarpaciu. Rolnicy nie odpuszczą. Determinacja jest duża – piszą rolnicy z Agrounii, którzy zorganizowali dzisiejszą akcję protestacyjną. Na Podkarpaciu od rana zablokowali ruch m.in. na DK 77.

Aktualizacja godzina 9:30 Kolumna dotarła do Ronda Pobitno oraz Kuronia

Rzeszów. Traktory rolnicze blokują miasto Relacja NA ŻYWO
protest na rondzie Pobitno


Aktualizacja godzina 9:43 Rolnicy kierują się teraz na ulicę Rejtana i Żołnierzy I Armii

Aktualizacja godzina 9.56 Kolejne drogi są blokowane. Dojazd do Rzeszowa ze strony Łańcuta jest mocno utrudniony.

Aktualizacja godzina 10.20 Do Rzeszowa jadą działacze Konfederacji z regionu.

Aktualizacja godzina 10.24 Policja zatrzymała rolników, którzy jechali na protest pod urzędem wojewódzkim. Do tego zdarzenia doszło na ulicy Lwowskiej w Rzeszowie.

Momentem kulminacyjnym będzie konferencja prasowa pod Urzędem Wojewódzkim o godzinie 11. Policja uniemożliwia nam jednak wjazd do miasta i nie wiemy, czy nam się to uda [...] nie jest naszym celem całkowite blokowanie przejazdu, ale w strajku bierze udział 70 ciągników, więc utrudnienia są nieuniknione- powiedział nam członek protestu.

Konferencje mają przeprowadzić członkowie Konfederacji z regionu, jednak nasz rozmówca zaznaczył, że strajk jest inicjatywą rolników a posłowie organizują własną konferencję.

Aktualizacja godzina 10.42 Policja informuje, że nie może wpuści rolników do centrum, ponieważ ich pojazdy przekraczają obowiązujące ograniczenia tonażowe.

Aktualizacja godzina 11.10 Policja nie wpuściła rolników pod Urzędu Wojewódzkiego. Blokują oni aktualnie Rondo Pobitno.

Aktualizacja godzina 11.18 Policja zatrzymała lidera Agrounii Michała Kołodziejczaka.

Aktualizacja godzina 11.24 Grupy rolników blokują drogi koło Jarosławia, Krosna, Kolbuszowej.

.be