- Obecnie funkcjonujemy w trudnej sytuacji, ale w sposób zorganizowany, pewny i stabilny - tak mówiła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. W czwartek zebrał się Wojewódzki Sztab Zarządzania Kryzysowego.
W kolejnych dniach w Polsce, ale także na Podkarpaciu, odnotowujemy kolejne rekordy zakażeń koronawirusem. Tylko dzisiaj w regionie odnotowano ponad 700 nowych zakażeń. Więcej o tej sprawie przeczytają państwo tutaj: Polska bije kolejne rekordy zakażeń koronawirusem.

Z tego powodu po raz kolejny odbył się dzisiaj Wojewódzki Sztab Zarządzania Kryzysowego. Analizowano na nim aktualną sytuację na Podkarpaciu i diagnozowano bieżące problemy związane ze wzrostem zachorowań na Covid-19.

- Analizujemy zabezpieczenie usług szpitalnych dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem. Sytuacja jest w pełni pod kontrolą. System opieki zdrowotnej jest na Podkarpaciu wydolny - mówiła wojewoda Ewa Leniart.

Wojewoda podziękowała także wszystkim, którzy w aktualnym czasie angażują swoje siły i swój czas, aby zapewnić właściwy poziom zabezpieczenia zdrowotnego dla mieszkańców Podkarpacia.

- Dziękuję jednostkom współpracującym, samorządom za pełne zrozumienie i współpracę. Dziękuję szpitalom, zarówno tym, które są włączone w proces diagnozowania i leczenia COVID-19, jak i tym które dedykowane są opiece nad pozostałymi chorymi. Jestem wdzięczna za ogromne poświęcenie pracowników ochrony zdrowia - podkreśliła wojewoda.

Na konferencji obecny był także wojewódzki inspektor Sanitarny Adam Sidor. Przedstawił on strukturę zakażeń w regionie i podsumował bieżące dochodzenia epidemiologiczne przeprowadzone przez stacje sanitarne.

- Sytuacja w naszym regionie jest bardzo dynamiczna. Niemniej radzimy z nią sobie. Aktualnie zajmujemy 5. miejsce w kraju, jeżeli chodzi o zapadalność na COVID-19 - podkreślał Sidor.