Wczorajszy protest w Rzeszowie przeciwko zmianom w prawie aborcyjnym przyciągnął ok. 800 osób. Były mandaty oraz liczne upomnienia.
W piątkowy wieczór w Rzeszowie, podobnie jak w wielu innych polskich miastach, odbyły się demonstracje przeciwko zmianom w prawie aborcyjnym. Więcej o tych zdarzeniach pisaliśmy tutaj: Pogrzeb Praw Kobiet w Rzeszowie

Z danych przekazanych nam przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie, że w demonstracji uczestniczyło ok. 800 osób. Gdy protest ruszył sprzed siedziby PiS-u na ul. Zamkową, policja zaczęła wyłapywać poszczególne osoby. Dwie osoby otrzymały mandat karny.

- W sumie zostało wylegitymowanych 47 osób. Mandat karny otrzymały dwie osoby. Pierwsza z nich dostała mandat w wysokości 100 zł za używanie wulgarnych słów oraz transparent z hasłem ,,wypier***. Z kolei druga otrzymała mandat wysokości 20 zł za brak zasłaniania twarzy - mówi nam Tomasz Drzał z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Policja działała bezpiecznie

Ze względu na dużą ruchliwość na ul. Hetmańskiej policja nie zdecydowała się na zabezpieczenie protestujących przed ewentualnym niebezpieczeństwem poprzez kontrole ruchu.

- Policja działała w sposób odpowiedni do tamtej sytuacji - dodaje policjant.