27 października br. w Rzeszowie odbył się kolejny strajk Kobiet i mężczyzn niezadowolonych z wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Podobnie jak w poprzednich dniach ulicami Rzeszowa przeszło setki osób, które skandowały hasła przeciwko rządowi PiS, klerowi i poszczególnym politykom.
Strajk rozpoczął się pod Pomnikiem Czyny Rewolucyjnego w centrum miasta. Po krótkim wstępie i wyrażeniu swojego niezadowolenia demonstranci przemaszerowali pod biuro poselskie Grzegorza Brauna, posła Konfederacji, który był jednym z sygnatariuszy wniosku o rozpatrzenie przez Trybunał Konstytucyjny zgodności aborcji eugenicznej z konstytucją RP. Na miejscu na demonstrantów czekali pracownicy biura i wyborcy Konfederacji. Doszło do ostrej wymiany zdań i przepychanek.
Rzeszów. Kolejny dzień walczą o prawa kobiet [Video i FOTO]
Przepychanki pod biurem posła Grzegorza Brauna

Wiecie co jest oznaką słabości i niezdecydowania pana Brauna? To, że na dzisiejszym posiedzeniu już wycofywał się z wypowiedzianych nie tak dawno słów- mówił prowadzący strajk.

Następnie strajk przeniósł się na ul. Hetmańską 9 pod biura posłów PiS, gdzie zapowiedziano kolejne strajki w nadchodzących dniach. Tam zakończył się strajk i demonstranci rozeszli się do domu.
Rzeszów. Kolejny dzień walczą o prawa kobiet [Video i FOTO]
Protestujący pod biurami posłów PiS


Już jutro natomiast, odbędzie się tzw. Strajk Generalny, który ma być kulminacyjnym momentem tych protestów. W oficjalnym oświadczeniu możemy przeczytać:

- Po czwartkowym posiedzeniu Trybunału Konstytucyjnego zapadł wyrok na kobiety. Decyzją upolitycznionego organu państwowego, przesłanka mówiąca o tym, że kobieta może usunąć ciąże, gdy płód jest nieodwracalnie uszkodzony, została uznana za niezgodną z konstytucją. Oznacza to zaostrzenie i tak drakońskiego prawa aborcyjnego w Polsce, a w ostateczności niemalże całkowity zakaz przerywania ciąży, gdyż jak wiadomo, znacząca większość legalnych aborcji w Polsce była wykonywana dzięki możliwości powołania się na tę właśnie przesłankę.

Rząd po raz kolejny zawiódł kobiety, pokazując, że pojęcie życia ludzkiego traktowane jest subiektywnie, a jego ochrona wynika nie z troski, a z egoistycznego i fundamentalnego podejścia do rzeczywistości.

DLATEGO ROBIMY RABAN! HAŁAS! ZAMĘT!

Walka dalej trwa! Nie poddajemy się! Dzisiaj Krakowski rynek usłyszy cała Polska!
⚡️Przynieś głośnik bluetooth, megafon albo cokolwiek co robi hałas!
⚡️Śpiewaj głośno, krzycz i nie daj się uciszyć!
⚡️#ToJestWojna

Nie tworzymy zgromadzenia, zachowujemy bezpieczne odległości. Nie zapomnijcie o maseczkach i transparentach! Możemy być w grupkach maksymalnie do 5 osób!


Nasze video z dzisiejszego strajku: