Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 21 w Mrzygłodzie, małej miejscowości koło Sanoka. Straż Pożarna została poinformowana o tym, że płonie dom jednorodzinny. Na miejscu pojawiło się 8 zastępów SP.
Gdy na miejsce dojechali strażacy, płomieniem objęty był cały dom. Z budynku ewakuował się mężczyzna, jednocześnie strażacy ewakuowali 80-letnią kobietę i otrzymali informację, że w środku jest jeszcze jedna osoba. Strażacy wyciągnęli 55- letniego mężczyznę. Nie udało się jednak mu pomóc i lekarz stwierdził jego zgon- powiedział bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Do szpitala na obserwację została przetransportowana 80- letnia kobieta. Mężczyzna, który o własnych siłach opuścił budynek, nie potrzebował pomocy lekarskiej. Akcja gaśnicza trwała ponad 4 godziny i brało w niej udział ponad 8 zastępów Straży Pożarnej i ponad 30 strażaków. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana i zostanie ustalona w trakcie czynności śledczych.

O 1 października na Podkarpaciu miało miejsce już 80 wezwań do pożarów mieszkań oraz domów. 3 osoby straciły życie a 3 kolejne wylądowały w szpitalu.

Apelujemy o ostrożność. Bardzo prosimy, aby sprawdzić urządzenie służące do ogrzewania naszych domów i mieszkań. Sprawdźmy przewody kominowe i wentylacyjne- dodał bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.