Kacper Kij, student Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej, zakwalifikował się na staż dyplomowy w renomowanym centrum badawczym Empa - Swiss Federal Laboratories for Materials Science and Technology.
Kacper Kij w trakcie półrocznego pobytu będzie realizował pracę dyplomową pt. "Investigating matrix effects in Focused Ion Beam Time-of-Flight Secondary Ion Mass Spectrometry (FIB-ToF-SIMS) using thin film material libraries". Celem pracy jest ocena wpływu efektu matrycowego na niezawodność pomiarów metodą spektrometrii mas jonów wtórnych z analizatorem czasu przelotu w systemie skupionej wiązki jonów (FIB-ToF-SIMS). Planowane są systematyczne badania zmiany intensywności sygnału i wydajności jonów z użyciem obszernej biblioteki materiałów. Ich efektem ma być znaczące zwiększenie dokładności i powtarzalności metody FIB-ToF-SIMS w badaniach materiałów.

O instytucieInstytut Empa specjalizuje się w realizacji prac badawczych w obszarze materiałów i technologii dla zrównoważonej przyszłości. Jest to centrum badawcze wchodzące w skład Swiss Federal Institutes of Technology Domain - związku szwajcarskich uniwersytetów i instytucji badawczych. Jednostka zatrudnia ok. tysiąca naukowców i pracowników inżynieryjnych i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i uznawanych instytutów pod względem badawczo-aplikacyjnym w Europie. Ośrodek przyjmuje rocznie kilkudziesięciu dyplomantów i doktorantów z całego świata, prowadzących badania w zakresie fizykochemii ciała stałego, inżynierii materiałowej, fizyki, chemii, mechaniki, robotyki, konstrukcji budowlanych, biomechaniki oraz pokrewnych obszarów.

Opis kierunkuNa kierunku inżynieria materiałowa na Politechnice Rzeszowskiej kształci się specjalistów w zakresie badania materiałów inżynierskich i ich doboru do konkretnych zastosowań, a także stosowania najnowocześniejszych technologii materiałowych. Studenci w trakcie kształcenia zdobywają teoretyczną i praktyczną wiedzę o relacjach pomiędzy budową i właściwościami użytkowymi materiałów. Kształcenie daje możliwość obsługi nowoczesnej aparatury naukowo-badawczej i przemysłowej oraz odbywania praktyk w zakładach przemysłowych regionu (najczęściej stowarzyszonych w "Dolinie Lotniczej") i staży, w tym zagranicznych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.