- Nie wszystkich pracowników w Urzędzie Miasta obejmie praca zdalna. Są wydziały, gdzie pracownicy muszą wykonywać swoje obowiązki na miejscu - mówi Maciej Chłodnicki.
W piątek premier Mateusz Morawiecki zaapelował do wszystkich pracodawców, by jeśli to możliwe, przenosili swoich pracowników na pracę zdalną. - Pracownicy administracji publicznej, którzy nie muszą wykonywać pracy stacjonarnie, mają pracować zdalnie - mówił premier.

W tej sprawie w niedzielę odbyła się internetowa odprawa dyrektorów miejskich. Dotyczyła ona wyglądu pracy urzędników już od najbliższego wtorku.

- Nie wszystkich pracowników obejmie ten obowiązek. Są wydziały, gdzie pracownicy muszą wykonywać swoje obowiązki na miejscu. Mamy tu na myśli m.in. Urząd Stanu Cywilnego, wydział komunikacji, wydział spraw obywatelskich - dodaje Chłodnicki.

Pracownicy tych wydziałów mają przyjmować petentów stacjonarnie. Wymagany będzie jednak wcześniejszy kontakt w celu umówienia się na konkretną godzinę. Wszystko to w celu ograniczenia czasu kontaktu bezpośredniego - słyszymy w Ratuszu.