Władze Uniwersytetu Rzeszowskiego zdecydowały się na przedłużenie nauczania zdalnego. Na uczelni będą obowiązywać jednak nieliczne wyjątki.
Pandemia koronawirusa w kraju, także w regionie nie odpuszcza. Tylko wczoraj odnotowano ponad 25 tys. nowych zakażeń. Więcej o najnowszym raporcie przeczytacie państwo tutaj: Koronawirus na Podkarpaciu [środa, 11.11.2020]

Na podstawie nowych obostrzeń wprowadzonych przez premiera Morawieckiego nauczanie zdalne miało objąć także wszystkie uczelnie wyższe w kraju. Na tej podstawie władze Uniwersytetu Rzeszowskiego zdecydowały się na przedłużenie zajęć w obecnej formule do 29 listopada. Wyjątki będą obowiązywać jednak kierunkach medycznych (lekarskim, pielęgniarstwie, położnictwie, fizjoterapii i ratownictwie medycznym), jeśli chodzi zajęcia kształtujące umiejętności praktyczne.

Także na uzasadniony wniosek nauczyciela akademickiego, dziekan kolegium może wyrazić zgodę na prowadzenie w siedzibie Uczelni konsultacji i badań naukowych koniecznych do przygotowania pracy dyplomowej z zachowaniem reżimu sanitarnego. Będzie to dotyczyć studentów VII semestrów studiów inżynierskich, którzy kończą zajęcia w bieżącym semestrze.

Obostrzenia obejmą także bibliotekę uniwersytecką. Pozostanie ona zamknięta także do 29 listopada. Będzie jednak możliwość uzyskania dostępu do zbiorów bibliotecznych (w formie skanów), poprzez złożenie zamówienia za pośrednictwem formularza online, umieszczonego na stronie BUR.