Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów - tak nazywa się nowy program wsparcia w gminie Boguchwała, którego celem jest niesienie pomocy osobom starszym w dobie koronowirusa.
Dzięki temu programowi osoby 70+ będą mogły uzyskać niezbędną pomoc bez konieczności wychodzenia z domu oraz ryzykowania zdrowia. W programie mowa m.in. o zakupach spożywczych czy dostarczeniu artykułów higienicznych. Udzielenie pomocy w ramach programu nie zależy od kryterium dochodowego, jednak koszty zakupów pokrywa senior (opłata dotyczy wyłączenie kosztów zakupów; pozostałe usługi są niepłatne). Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://wspierajseniora.pl/

- Przed zakażeniem koronawirusem powinniśmy szczególnie chronić osoby starsze. To dla nich powstał program Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów, do którego przystąpiła Gmina Boguchwała przy współpracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Boguchwale- mówi Burmistrz Boguchwały, dr Wiesław Kąkol.

Jak wziąć udział w programie

KROK 1

Należy zadzwonić na infolinię 22 505 11 11 i poinformować, że jesteśmy zdecydowani do wzięcia udziału w programie. Prośba zostanie skierowana do ośrodka pomocy społecznej w danej gminie przez system Centralnej Aplikacji Statystycznej. Infolinia działa od poniedziałku do niedzieli w godzinach 08:00-21:00.

KROK 2

Pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Boguchwale skontaktuje telefonicznie ze zgłoszoną osobą. Następnie zweryfikuje zgłoszenie i ustali potrzeby z gotowego katalogu (np. zakupy spożywcze, wyrzucenie śmieci, wyprowadzenie psa). Poda imię i nazwisko osoby, która przyjdzie oraz datę.

KROK 3

MOPS w Boguchwale prowadzi wykaz seniorów potrzebujących pomocy i przypisuje do każdego seniora, osobę, która zajmie się już bezpośrednio pomocą. W celu weryfikacji pracownik MOPS poda imię i nazwisko. W przypadku pomocy w formie zrobienia zakupów senior przekazuje pieniądze przed dokonaniem zakupów. Po dostarczeniu zakupów pokwituje odbiór zakupów oraz odbiór reszty pieniędzy osobie, która zrobiła zakupy.

Wolontariusze

Miejski Ośrodek Społeczny w Boguchwale realizuje program na terenie Gminy Boguchwała. Przez stronę https://wspierajseniora.pl/ do programu mogą zgłaszać się wolontariusze chcący pomagać seniorom w potrzebie. Osoby chętne mogą również zgłaszać się drogą mailową: mops@boguchwala.pl lub telefoniczną (017) 87 55 260, lub (017) 87 55 265, lub (017) 87 55 263, lub (017) 87 55 262

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.