Blisko 9,5 mln zł miasto Rzeszów wyda na rozbudowę Zespołu Szkół Elektronicznych, który znajduje się przy ul. Hetmańskiej. Prace rozpoczną się w czerwcu.
- W poprzedniej udało się zakończyć m.in. budowę szkoły i przedszkola na os. Drabinianka oraz rozbudowę szkoły przy ul. Towarnickiego a także rozpocząć rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 13 na os. Staromieście i I Liceum Ogólnokształcącego. Te dwie ostatnie inwestycje są już na finiszu. Tę kadencję rozpoczynamy rozbudową Zespołu Szkół Elektronicznych - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Umowa z wybranym w przetargu wykonawcą - firmą Polbud z Rzeszowa została już podpisana. Koszt tego zadania to blisko 9,5 mln zł. Prace obejmą w pierwszej kolejności rozbiórkę istniejących warsztatów przylegających do szkolnego budynku i rozbiórkę żelbetowego ogrodzenia. Kolejnym etapem będzie rozbudowa i przebudowa budynku szkoły.

rzeszowski elektronik
fot. Grzegorz Bukała, UM Rzeszowa

W jego nowej części będzie miejsce m.in. dla sześciu pracowni technicznych, dwóch pracowni językowych i trzech pracowni do nauki przedmiotów ogólnokształcących. Powstanie nowa część ogrodzenia, zamontowana zostanie także instalacja fotowoltaiczna, wykonana także m.in. termomodernizacja budynku. Prace zakończą się pod koniec przyszłego.

rzeszowski elektronik
fot. Grzegorz Bukała, UM Rzeszowa

Urząd Miasta Rzeszowa przygotowuje już kolejne inwestycje w infrastrukturę oświatową. Jeszcze w tej połowie roku wybrana ma być firma, która rozbuduje Szkołę Podstawową nr 21 przy ul. Miodowej. Trwają już także zaawansowane przygotowania do modernizacji budynku III Liceum Ogólnokształcącego i Przedszkola Publicznego nr 2 przy ul. Szopena 11.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.