Podkarpacie regularnie notuje coraz mniejszą liczbę nowych zakażeń koronawirusem. Z najnowszych danych przekazanych przez sanepid, że liczba ognisk zmniejszyła się do dwóch.
Na Podkarpaciu już od kilku dni regularnie odnotowujemy coraz mniejszą ilość nowych zakażeń koronawirusem. Tylko dzisiaj liczba ta wyniosła niecałe 900. Więcej o najnowszym raporcie przeczytacie państwo tutaj: Koronawirus na Podkarpaciu [16.11.2020]

Razem z tym regularnie znikają także nowe ogniska. Z najnowszych danych przekazanych przez Sanepid na Podkarpaciu wynika, że w regionie istnieją zaledwie dwa ogniska.

Pierwsze z nich znajduje się w powiecie lubaczowskim, na terenie Domu Pomocy Społecznej w Rudzie Różanieckiej. Łącznie w ognisku potwierdzono 128 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2, w tym u 123 pensjonariuszy i u 5 osób z personelu medycznego.

Z kolei drugie ognisko znajduje się w powiecie łańcuckim, na terenie Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego im. Matki Teresy z Kalkuty w Żołyni. W wyniku przeprowadzanych badań łącznie w ognisku potwierdzono 41 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2 u pensjonariuszy.