Na mapach Google pojawiła się nowa nazwa Szpitala Miejskiego w Rzeszowie - Szpital Miejski im. Ofiar Jana Pawła II. Ma ona zapewne miejsce w związku z pojawiającymi się ostatnio kontrowersjami wokół postaci zmarłego już Papieża.
Po niespełna tygodniu od publikacji materiału telewizji TVN24 na temat kontrowersji wokół postaci kard. Stanisława Dziwisza nie milkną także echa pojawiające się wokół postaci papieża Jana Pawła II.

W materiale telewizyjnym pokazano, że wieloletni przyjaciel oraz sekretarz papieża Polaka, miał zatajać przed swoim przełożonym nadużycia pedofilskie amerykańskiego kardynała Theodora McCarricka. Czy zatem ogłoszenie Jana Pawła II świętym było właściwą decyzją? To, a także wiele innych pytań zadają sobie nie tylko Polacy, ale także wierni Kościoła Katolickiego na całym świecie. Katolicy, zwłaszcza w USA, postulują, aby "odkryć prawdę" o Janie Pawle II i pozbawić go statusu świętego. Sprawa jest szeroko komentowana przez znane osoby z polskiej sceny politycznej.

- Wygląda na to, że mamy do czynienia z potrójną zdradą. Wygląda na to, że kard. Dziwisz nadużył zaufanie Jana Pawła II. Jednak w tym przypadku zdradzone zostały przede wszystkim osoby pokrzywdzone oraz ich rodziny - mówił Andrzej Zybertowicz, doradca Prezydenta Andrzeja Dudy.

Z kolei Anna Maria Żukowska, rzecznika Lewicy mówiła, że kard. Dziwisz rzuca wyraźny dzień na ówczesnego papieża: - To nie prawda, że nie wiedział, że nikt mu nic nie mówi. Kardynał jest współodpowiedzialny za krycie przestępców Kościoła Katolickiego - mówiła na konferencji prasowej Żukowska.

Inna postać polskiej lewicy jednak idzie dalej. Robert Biedroń niespełna dwa dni temu zamieścił na swoim profilu w mediach społecznościowych kilka zdjęć, na których widnieją nazwy zmienionych szkół oraz ulic z "Jana Pawła II" na "Ofiar Jana Pawła".W komentarzu nad postem europoseł dopisał zaś: - Ktoś postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i "odjaniepawlić" Warszawę. Co o tym sądzicie?

Dziwna nazwa Szpitala Miejskiego w Rzeszowie

Od wielu lat w Rzeszowie jest Szpital Miejski im. Jana Pawła II. Wygląda na to, że ktoś postanowił pójść śladem warszawskich aktywistów. W mapach Google pojawił się bowiem taki napis: Szpital Miejski im. Ofiar Jana Pawła II.

Rzeszów. Powstał Szpital Miejski im. Ofiar Jana Pawła II?!
Fot. Google Maps/screenshot z dnia 16.11.2020 godz. 23.45


Informacja o zmianie nazwy szpitala Miejskiego w Rzeszowie krążyła wczoraj wieczorem po mediach społecznościowych.

Rzeszów. Powstał Szpital Miejski im. Ofiar Jana Pawła II?!
Fot. Google Maps/screenshot z dnia 16.11.2020 godz. 23.45


Nowa nazwa szpitala miejskiego w Rzeszowie jak szybko się pojawiła, tak szybko zniknęła. Prawdopodobnie zadział moderator sprawdzający wszelkie zmiany na mapach Google.

Rzeszów. Powstał Szpital Miejski im. Ofiar Jana Pawła II?!
Fot. Google Maps/screenshot z dnia 17.11.2020 godz. 10.45


Kto, Twoim zdaniem, stoi za "odjaniepawleniem" nazwy Szpitala Miejskiego w Rzeszowie? O jakie "ofiary" chodzi?