- Niech wszystkie kobiety w Polsce przed drugą turą pomyślą, do czego jest zdolny Rafał Trzaskowski i jego sztab. Jest zdolny do wszystkiego. Prezydent Andrzej Duda działa na rzecz dobra wszystkich regionów, także Podkarpacia - tak dzisiaj na konferencji prasowej mówił Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, Prokurator Generalny gości dzisiaj na Podkarpaciu, w tym w Rzeszowie.
Do ciszy wyborczej został zaledwie tydzień. Kampania prezydencka jest już na ostatniej prostej. Kandydaci, ich sztabowcy, ale także członkowie rządu jeżdżą po kraju, gdzie tylko mogą, aby wspierać swoich kandydatów. Dzisiaj przed południem na rynku w Rzeszowie zjawili się politycy Zjednoczonej Prawicy. Byli wśród nich Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro oraz wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł. Obydwaj politycy zachęcali do głosowania na Andrzeja Dudę, wymieniali jego pozytywne działania dla Podkarpacia. Równocześnie przestrzegali przed głosowaniem na Rafała Trzaskowskiego.

Prezydent Duda działa na rzecz dobra zwykłych ludzi

Podczas ubiegłego weekendu mieszkańcy Podkarpacia zmagali się z ogromnymi powodziami w wyniku nagłych i intensywnych opadów deszczu. Do poszkodowanych przyjechali dwaj najważniejsi politycy w naszym kraju: Premier Morawiecki i Prezydent Duda. Premier uczestniczył w wojewódzkim sztabie kryzysowym, prezydent natomiast wizytował tereny, na których woda już opadła. W akcjach ratunkowych uczestniczyło wiele zastępów Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Wojsk Obrony Terytorialnej.

Politycy doceniają strażaków

Poseł Maria Kurowska oraz wiceminister Marcin Warchoł chwalili Fundusz Sprawiedliwości społecznej jako źródło finansowania, doposażania OSP. Warchoł podziękował Ziobrze i Dudzie za utworzenie Funduszy, dzięki któremu na Podkarpacie płyną nowe środki. - Zabieramy złodziejom, oszustom i dajemy dzieciom i strażakom - mówił. Zdaniem ministra ponad 1,5 mld zł odzyskano tylko z jednego kartelu narkotykowego. - Mafie lichwiarskie szabrowały Polskę za rządów PO. Warchoł udowadniał, iż teraz, za rządów Zjednoczonej Prawicy, prezydenta Dudy i ministra Ziobro Polska ma się znacznie lepiej.


Rafał Trzaskowski cynicznie wykorzystuje tragedię ludzką

Przez ostatnie dni w kampanii wyborczej mamy do czynienia z tematem ułaskawienia przez Andrzeja Dudę jednego z pedofilów, notabene wpisanego słynny już rejestr tych przestępców. W tej sprawie jest na razie bardzo wiele niejasnych informacji. Zdaniem Ziobry sztab Rafała Trzaskowskiego próbuje wykorzystać tę sprawę w kampanii wyborczej. - Pan Prezydent nie ułaskawił pedofila z ani jednego dnia kary. Zastosował on de facto prawo łaski na prośbę ofiary pedofila. Okazał on dla niej serce - tak o tej decyzji prezydenta Dudy mówił minister Ziobro. Zdaniem ministra, ofiara pedofila wystąpiła do prezydenta o prawo łaski dla sprawcy- swego ojca w kwestii zbliżania. Sam pedofil, zdaniem Ziobry, poddał się leczeniu i nie zagraża już otoczeniu.

Prokurator Generalny krytykował także wykorzystywanie tego tematu przez przeciwną stronę. Nazwał działania sztabu Rafała Trzaskowskiego pod tym względem cynicznymi i nietycznymi. - Są tacy, którzy pastwią się nad tymi ofiarami. To robi niestety sztab Rafała Trzaskowskiego i sam Pan Prezydent Warszawy. Przedstawia on fałszywie poszczególne fakty, aby zaszkodzić Prezydentowi Dudzie. W rzeczywistości chroni on pedofilów przed twardą ręką państwa - tak o działaniach Trzaskowskiego i jego sztabu mówił Zbigniew Ziobro.