Podkarpacie, wraz z innymi dwoma województwami, będzie poddany testom przesiewowym na koronawirusa. - W najbliższym czasie opracujemy jak będzie wyglądał model logistyczny - zapowiadał Adam Niedzielski.
- Będą one oczywiście wykonywane za pomocą testów antygenowych. Chcemy zrobić te badania w regionach, które są najbardziej dotknięte koronawirusem - odpowiadał Adam Niedzielski na pytanie o szczegóły takich testów.

Dodawała, że jesteśmy po "intensywnej dyskusji" z premierem Morawieckim na temat, jakie regiony wybrać.

Z informacji przekazanych przez ministra wynika, że będą to właśnie Podkarpacie, ale także Małopolska i Śląsk.

Nowe zmiany w obostrzeniach

Dzisiejsza konferencja prasowa była jednak poświęcona przede wszystkim zmianom w obostrzeniach. Z informacji przekazanych przez Premiera Morawieckiego wynika, że już za tydzień zostaną otwarte placówki handlowe. - Będą one działać w najwyższym reżimie sanitarnym - mówił Premier.

Gastronomia jednak pozostanie nadal zamknięta. Dotyczy do także szkół, które pozostaną nieczynne przynajmniej do nowego roku.

Na konferencji zapowiedziano także powrót do stref (jeśli liczba zakażeń spadnie poniżej 19 tys.). Tym razem mają to być strefy czerwone, żółte oraz zielone.

Z najnowszych analiz przeprowadzonych przez Piotra Tarnowskiego wynika, że zarówno Rzeszów, jak i całe Podkarpacie, znalazłyby się w czerwonej strefie.